"Квартиру не заберуть". Райнін розвіяв міф про субсидії і пообіцяв розібратися з автобусом в Старий Салтів

Тетяна Зарубіна  |  Четвер, 19 травня 2016, 15:42
Ігор Райнін провів виїзний прийом громадян
"Квартиру не заберуть". Райнін розвіяв міф про субсидії і пообіцяв розібратися з автобусом в Старий Салтів

Про це повІдомили на сайтІ ХОДА. До голови ХОДА зверталися з питаннями, що стосуються збільшення кількості автобусних маршрутів в області в літній період, системи призначення субсидій, підтримки молодіжної політики в регіоні, актуальними питаннями розвитку промисловості.

Особистий прийом голови Харківської облдержадміністрації 19 травня пройшов на території ДП «Харківський машинобудівний завод« ФЕД ». Співробітники підприємства зверталися до Ігоря Райнін не тільки з особистими проблемами, а й з питаннями, що стосуються в цілому життя області.

Так, термист підприємства Михайло Радченко попросив керівника області розглянути питання збільшення влітку автобусних маршрутів для дачників .

«Мене з цим питанням делегували люди, співробітники заводу. Зараз настає літній період - прохання, щоб не прибирали автобусні маршрути, а, навпаки, додали їх. Особливо, в сторону Старого Салтова. Наприклад, раніше був прекрасний маршрут «Кінний ринок - Старий Салтів». Ходив великий, місткий автобус, потім його прибрали - їздить маленький. Туди набиваються люди, як оселедці в банку, - розповів співробітник заводу «ФЕД». - І ще одне прохання - не підвищувати ціни на проїзд ».

Ігор Райнін запевнив відвідувача в тому, що питання з маршрутом в Старий Салтів буде вирішене найближчим часом.

«За автобусам на Вовчанськ і Старий Салтів ми однозначно наведемо порядок. Що стосується цін на приміський транспорт, можу вам повідомити, що я не погодив підвищення тарифів Південної залізниці. І не погоджу найближчим часом, - підкреслив керівник облдержадміністрації. - Якщо Міністерство транспорту на це піде без нашого погодження, значить, буду розмовляти про це з міністром. Ви знаєте, що Південна залізниця працює на три області - Полтавську, Сумську та Харківську. Полтавська і Сумська обласні адміністрації підвищення тарифів узгодили ».

Начальник бюро заводу Олена Юрченко звернулася до Ігоря Райнін з питанням про тарифи на послуги ЖКГ і механізмах їх компенсації.

«На сьогодні є єдиний робочий механізм - це субсидії. Субсидія оформлюється досить просто, в середньому по області вона зараз становить 1400 грн, - пояснив голова ХОДА. - Близько 40% населення області отримують субсидію ».

 

Відвідувачка повідомила про сумніви і чутках, які є з приводу можливих наслідків звернення за оформленням субсидій.

«Є чисто психологічний момент в цій ситуації. Люди бояться оформляти субсидію, розмови ходять різні - квартиру заберуть, ще що-небудь », - зазначила співробітник ДП« ХМЗ «ФЕД».

«Це абсолютна неправда, - підкреслив Ігор Райнін. - Ви ж нічого не закладаєте, нічого не підписуєте. Механізм призначення субсидій - простий і прозорий. Від вас потрібно тільки заяву. Більш того, коли в Харківській області був Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, ми звернулися до нього з проханням додаткової - спростити процедуру оформлення субсидій, і він пообіцяв, що буде розглянуто варіант оформлення субсидій по інтернету ».

Ігор Райнін також запропонував керівництву заводу спільно з профспілковим комітетом провести для співробітників підприємства інформаційний семінар на тему субсидій і обіцяв забезпечити присутність на семінарі представників Департаменту соціального захисту населення ХОДА.

Ще одним питанням до керівника області звернувся резьбошліфовщік заводу «ФЕД» Марк Косинський. Його цікавило розвиток молодіжної політики і, зокрема, молодіжного кредитування в регіоні.

Ігор Райнін повідомив, що в області діє державна програма молодіжного житлового кредитування, яка дає можливість отримати безвідсотковий кредит на придбання житла з терміном погашення 30 років. У цьому році на реалізацію програми закладено 7,2 млн грн, 2,2 з них - з обласного бюджету, решта - з державного.

Заступник голови ХОДА Марк Беккер пояснив: для того, щоб стати учасником програми, необхідно відповідати певним вимогам, зокрема - вона націлена лише на молодь у віці до 35 років.

«Для сільської молоді у нас теж є програма« Сільський дім ». У 2015 році кошти на її реалізацію з обласного бюджету практично не виділялися, але в цьому році ми плануємо відновити фінансування, внісши відповідні зміни до бюджету », - уточнив Марк Беккер.

Також в ході прийому до Ігоря Райнін зверталися з питаннями про розвиток авіапромисловості в Харківській області і просили підняти на національному рівні питання пільгового оподаткування для підприємств авіасектора. Голова ХОДА взяв на контроль всі питання, підняті співробітниками ДП «ХМЗ« ФЕД »і запевнив, що по тим з них, вирішення яких перебуває в компетенції центральних органів влади, ХОДА підготує звернення до Кабінету Міністрів України.

comments powered by HyperComments