Харківських підприємців знайомлять з європейськими програмами підтримки бізнесу (відео)

П'ятниця, 22 липня 2016, 13:43
Тепер знайти бізнес-партнерів в країнах Європи, отримати від міжнародних донорів фінансову або консультативну допомогу простіше.
Харківських підприємців знайомлять з європейськими програмами підтримки бізнесу (відео)

Competitiveness of Small and Medium Enterprises, скорочено COSME — це 25 тематичних європейських програм підтримки малого і середнього бізнесу, що реалізуються до 2020 року. Взяти участь у проекті можуть будь-які українські бізнес-асоціації, профспілки, кластери, органи держвлади і інші організації. Конкретні вимоги до учасників прописані в спеціальних умовах для кожної з підпрограм. Ознайомитися з ними можна на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, йдеться у сюжеті медіа групи «Объектив» .

«У кожної з цих підпрограм є терміни подачі заявок, є конкретні вимоги, і всі їх треба читати. Там багато сторінок англійською мовою, нажаль, доведеться самостійно відкривати і шукати. Також треба слідкувати на сайті Європейської комісії за вікритими конкурсами», — повідомила головний  спеціаліст Департаменту розвитку підприємництва Мінекономрозвитку і торгівлі Олександра Федорко.

«Євросоюз виділив суму 2,3 млдр. євро, які будуть протягом 5 років витрачатися на ці потреби. Це дозволяє нашому бізнесу шукати партнерів, переходити на європейські стандарти, тобто зробити все, щоб якомога швидше адаптуватися, вийти на європейський ринок», — зауважив президент Асоціації приватних роботодавців, експерт Team Europe Олександр Чумак.

Найбільша з підпрограм COSME — European Enterprise network (EEN). Це європейська мережа, яка об'єднує понад 2,5 мільйона підприємств і близько 600 експертних організацій. Через партнерів об'єднання, які є і в Україні, можна безкоштовно розмістити свою пропозицію про співпрацю.

«Це великий інтернет-майданчик, який діє в більш ніж 64 країнах світу. Він дозволяє знайти партнера, інвестора, продати свою продукцію, знайти дистриб'ютора. Він допомагає знайти контакти на міжнародному ринку», — пояснила координатор Консорціуму EEN-Ukraine Олена Фесенко.

Щоб стати учасником конкурсів в рамках проекту COSME претенденту потрібно англійською мовою заповнити детальну реєстраційну форму, розміщену на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Подати проектну пропозицію можна тільки онлайн.

Якщо у потенційного учасника проекту COSME виникають питання, він може звернутися за консультацією. Контакти спеціалізованих центрів також можна знайти на сайті Мінекономрозвитку. Оцінку і оголошення результатів оприлюднює Єврокомісія, орган виконавчої влади ЄС. У Харкові додаткову інформацію про існуючі можливості співпраці з Європою можна отримати у спеціалістів громадської ініціативи Team Europe.

comments powered by HyperComments