Безкоштовні ліки та якісне харчування: Ігор Райнін вирішив перевірити лікарні

Тетяна Зарубіна  |  Середа, 10 серпня 2016, 17:01
Губернатор разом з депутатами вирішив перевірити, які умови мають пацієнти у обласних та харківських лікарнях
Безкоштовні ліки та якісне харчування: Ігор Райнін вирішив перевірити  лікарні

 Керівник області впевнений,що пацієнтам потрібне шанобливе ставлення,хороше харчування та безкоштовні ліки від держави у повному обсязі. Тож 10 серпня  Ігор Райнін провів виїзну інспекцію в обласній клінічній травматологічній лікарні. До складу інспекції, ініційованої Ігорем Райніним, увійшли представники обласної адміністрації та депутати різних фракцій Харківської обласної ради - Коваленко, Стронов, Булах, депутат міської ради Чернях. 

«Моя позиція, як і позиція депутатів: всі обласні клініки повинні працювати в інтересах пацієнта. Ніхто не ставить під сумнів професіоналізм харківських медиків. Але до нас надходить багато скарг щодо поводження з пацієнтами, забезпечення медикаментами, щодо роботи аптек на території лікарень. У нас немає упередженого ставлення до установ. Ми хочемо все вивчити, проаналізувати і виправити ситуацію», - пояснив Ігор Райнін, спілкуючись з головним лікарем лікарні Олександром Гавриковим.

В ході інспекції голова ХОДА поспілкувався зі співробітниками лікарні, оглянув відділення та поцікавився у пацієнтів, чи задоволені вони умовами лікування. Адже одна з головних вимог Ігоря Райніна до співробітників медустанови - це шанобливе ставлення до пацієнтів.

Особливу увагу Ігор Райнін приділив роботі аптек на території лікарні. Він зазначив, що більша частина опитаних пацієнтів вважає за краще купувати медикаменти в аптеках, які знаходяться за межами лікарні, оскільки ціни там нижчі. Голова ХОДА поставив вимогу головному лікарю створити умови, за яких пацієнту буде зручно купувати ліки на території лікарні.

«Орендна ставка для аптек, які працюють у вашій лікарні, становить всього 8%. При цьому аптеки, які розташовуються на території лікарень, завжди мають переваги: ​​у них більше клієнтів, вони продають профільні медикаменти. У такому випадку ці аптеки повинні робити щось корисне для пацієнтів, наприклад, надавати пільги, знижки для ветеранів, учасників АТО», - сказав керівник області. Крім того, на думку Ігоря Райніна, ціни в таких аптеках повинні бути нижче, ніж у міській мережі.

Окрему увагу губернатор приділив питанню забезпечення установи медичними препаратами.

«Сьогодні пацієнти не розуміють, наскільки лікарні забезпечені медикаментами. Їм часто кажуть, що держава, область або місто не закуповують ліків. Це не завжди відповідає дійсності, ми спрямовуємо з обласного бюджету досить серйозні кошти на медикаменти, - підкреслив Ігор Райнін. - Ми хочемо, щоб пацієнти розуміли, де і в яких обсягах є ліки, що куплені за ресурси бюджету. Тому в обласних лікарнях повинні бути встановлені стенди з відповідною інформацією. Пізніше ця інформація буде доступна в електронній формі на сайті обласної адміністрації».

Ігор Райнін зазначив, що подібні перевірки без попередження будуть проведені абсолютно у всіх медичних установах обласного підпорядкування. Відносно тих керівників, які не стануть прислухатися до рекомендацій комісії, будуть вживати відповідних заходів, запевнив керівник області.

comments powered by HyperComments