У Харкові з'являться бокси, де можна анонімно залишити немовля

Тетяна Зарубіна  |  Субота, 20 серпня 2016, 11:02
Так зване «вікно життя», або бебі-бокс, відкриють 22 серпня в Харківському перинатальному центрі по Салтівському шосе, 264
У Харкові з'являться бокси, де можна анонімно залишити немовля

Бебі-боксами обладнані багато пологових будинків по всьому світу для анонімної відмови від дитини. Це спеціально обладнане у медичній установі місце у вигляді вікна з боку вулиці і спеціального ліжечка-колиски з внутрішньої сторони будівлі.

Жінка, яка прийняла таке рішення, може у будь-який час доби відкрити дверцята бебі-боксу зовні будівлі, покласти малюка на спеціальне ліжечко, що знаходиться всередині будівлі, і закрити дверцята. Через 30 секунд двері блокуються і на посту приймального відділення лунає спеціальний сигнал. Після цього лікарі-фахівці оглядають немовля і проводять необхідне лабораторне обстеження. Про залишену дитині медичні працівники повідомляють у поліцію. Біля вікна не встановлюються камери спостереження і охорона, що дає можливість людині, яка залишає дитину, залишитися непоміченою.


Як зазначають спеціалісти, бебі-бокс дає право дитині на життя, можливість не бути залишеною на вулиці і знайти сім'ю.

Початок відкриття бебі-боксу, на якому будуть присутні головні лікарі пологових будинків і поліклінік, представники Департаменту охорони здоров'я, - о 13:30.

comments powered by HyperComments