Харківщина збільшує фінансування обласних програм розвитку освіти, охорони здоров’я - Світлична

Вівторок, 11 жовтня 2016, 18:04
11 жовтня в Києві відбулося засідання Ради регіонального розвитку.
Харківщина збільшує фінансування обласних програм розвитку освіти, охорони здоров’я - Світлична

Про це повідомляє прес-служба ХОДА.

Керівник Харківської області навела основні показники соціально-економічного розвитку регіону та позначила головні пріоритети роботи ХОДА.

За її словами, у 2016 році всі місцеві бюджети Харківщини працюють з перевиконанням.

«Капітальні видатки місцевих бюджетів збільшено майже вдвічі. Капітальні інвестиції в економіку зросли у півтора рази (на 44 %, по Україні цей показник – 9,6 %)», - навела дані керівник ХОДА.

Вона відзначила, що наразі за підтримки керівництва держави завершується ремонт траси національного значення, що поєднує міста Чугуїв та Куп’янськ. У регіоні відновлене будівництво більшості довгобудів - роботи проводяться більш ніж на 100 об’єктах регіонального і національного значення.

«До Дня Незалежності Харківська область мала честь на чолі з Президентом України відкрити станцію метро «Перемога» та органну залу філармонії. Маю доповісти, що на другому пусковому комплексі філармонії роботи вже розпочаті. Працюємо разом з Кабінетом міністрів для забезпечення стабільного фінансування, аби завершити об’єкт вже за 3 роки. Це буде велика зала на 800 місць», - повідомила Юлія Світлична.

Вона також нагадала про те, що в 2017 році планують завершити будівництво загальноосвітньої школи на 700 місць у мікрорайоні «Мобіль» у Пісочині та Центру адміністративних і соціальних послуг у Харкові.

«Що стосується соціальної сфери, то Харківщина збільшує фінансування обласних програм розвитку освіти, охорони здоров’я. На оздоровлення дітей соціально незахищених категорій та дітей учасників АТО з обласного бюджету виділено на 70% більше, ніж торік, - відзначила керівник ХОДА. - Окрему увагу також приділяємо спорту. Уже розпочали масштабну програму оновлення спортивної інфраструктури. Будуємо сучасні фізкультурно-оздоровчі комплекси у районах області. На регіональному рівні створено систему підтримки спорту високих досягнень».

Вона звернулася до керівництва держави з пропозицією розглянути можливість розробки на державному рівні програми будівництва доступного житла для учасників АТО. Президент України Петро Порошенко відзначив, що вирішення соціальних питань учасників АТО є надважливим завданням для керівництва регіонів.

Друга пропозиція, яку Юлія Світлична внесла на розгляд Ради регіонального розвитку, стосується бюджетних процесів.

«Завдяки фінансовій децентралізації зведений бюджет Харківської області складає 20 млрд грн. Бюджет розвитку – вже майже 4 млрд грн. Але два з половиною мільярди з них – це бюджет розвитку обласного центру, - пояснила керівник облдержадміністрації. - Щоб посилити можливості інших місцевих бюджетів, пропонуємо лишати на місцевому рівні 5% рентних платежів за користування надрами. Для Харківської області, де видобувається 40% природного газу в Україні, це складе близько 700 млн грн. А це - створення нової інфраструктури у громадах, ремонт об’єктів соціальної сфери, нові робочі місця та підтримка соціальних програм».

comments powered by HyperComments