Громадськість тепер може контролювати діяльність онкоцентру
24 жовтня представники ГО «Харківський антикорупційна й центр» подали на ім’я голови Харківської обласної ради Сергія Чернова пропозиції, які зможуть не тільки покращити роботу даного медзакладу, а ще й здійснювати над нею належний контроль. Про це під час своєї прес-конференції розповіли представники громадської організації та за сумісництвом – депутати облради.
«Так як ми мали стосунок до звільнення колишнього керівництва та виявили масу порушень, то вирішили, що не бажаємо повторення такої ситуації в майбутньому, – наголосив Дмитро Булах, – і вирішили проаналізувати базові документи та закласти в них механізми громадського контролю. Механізми, які, з одного боку, не будуть дозволяти в майбутньому адміністрації закладу узурпувати владу та мати якійсь корупційні вигоди, а з іншого боку – забезпечити їм якусь свободу для того, щоб керівник не був наскільки залежним від обласної влади та не був змушений збирати «корупційну ренту»».
За його словами, в наявних пропозиціях були зазначена, зокрема, ідея створити при онкологічному центрі опікунську раду. Вона виступить в якості органу контролю з боку громадськості, робочого колективу та інвесторів. Також вона має захистити підприємство від потенційної шкоди з боку чиновників.
«Наше законодавство, яке регулює діяльність подібних підприємств, воно на сьогоднішній день не є бездоганним, – розповів Ігор Черняк, – воно не до кінця відповідає тим вимогам часу і тій ситуації, яка склалася. Тому та модель, яка була покладена в основу нашого проекту, вона більш європейська . І модель створення опікунської ради, як органу, до якого би входили представники різноманітних соціальних груп, як органу, який міг би здійснювати ефективний контроль за діяльністю підприємства. У тому числі й чиновників, які на нього впливають. Тому ми обрали саме цю модель.
Він розповів, що до опікунської ради буде входити семеро людей. Їх буде призначити обласна рада. Двоє з них будуть представниками громадських організацій, ще двоє – депутатами облради, двоє людей будуть інвесторами чи благодійниками, а ще одна особа – представником робочого колективу. Саме така модель, за словами спікерів, має забезпечити баланс інтересів та належний контроль. І, за словами Булаха, вже надійшла інформація, що левова частка цих пропозицій була врахована.