Чим німці можуть допомогти Харківщині: Юлія Світлична зустрілася з Генкосулом ФРН

Четвер, 3 листопада 2016, 17:23
Економіка, бізнес, медреформа і робота з тимчасово переміщеними особами.
Чим німці можуть допомогти Харківщині: Юлія Світлична зустрілася з Генкосулом ФРН

Ці та інші питання обговорили на зустрічі голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична і Генеральний консул ФРН Вольфганг Мьоссінгер.

Керівник області висловила подяку представникам іноземної делегації за підтримку в реалізації проектів на території Харківської області та за всебічну допомогу, яку надає німецька сторона регіону. Юлія Світлична зазначила, що між Харківською областю і Німеччиною збільшився зовнішньоторговельний обіг.

«Ми розуміємо, що наші перспективи і можливості набагато більші. Ми готові і відкриті до співпраці для того, щоб розвивати Харківську область, давати можливість всім жителям регіону знаходити себе в нових проектах і тим самим розвивати наші взаємини», - сказала Юлія Світлична.

Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку Вольфганг Мьоссінгер висловив зацікавленість в розширенні подальшої співпраці з Харківською областю.

Він зазначив, що 7 листопада в регіоні відбудеться масштабний захід - II Українсько-Німецький форум «Біоенергетика, енергоефективність та агробізнес».

«Ми глибоко вдячні, що ви прийняли наше запрошення і станете почесним гостем нашого заходу, - звернувся до Юлії Світличної Вольфганг Мьоссінгер. - Ми віримо в те, що в Харківській області є великий потенціал, і ми б хотіли, щоб більше німецьких організацій і компаній дізналися про це. Ми розуміємо, що і консульства, і органи місцевої влади покликані допомагати цьому процесу».

Генеральний консул ФРН також рекомендував компаніям Харківського регіону звернути увагу на можливості приєднання до Українсько-німецької торгової палати, яка нещодавно була відкрита і є, на думку іноземних гостей, одним з найбільш ефективних інструментів для організації співпраці між представниками бізнесу.

«Я сподіваюся, що це стане ще однією підмогою в наших економічних відносинах і хорошим стимулом для представників малого та середнього бізнесу. Практикою для того, щоб розвиватися на території області і знаходити нових партнерів в Німеччині», - сказала Юлія Світлична.

Також в ході зустрічі сторони обговорили проект в сфері впровадження медичної реформи, який реалізується в Чугуєві за підтримки Генерального консульства Німеччини і передбачає повну перебудову системи фінансування первинної медицини, застосування нових стандартів надання первинної медичної допомоги та профілактики.

«Ми розраховуємо на те, що нам вдасться знайти ресурси на розвиток інфраструктури і будівництво нових амбулаторій, - сказала Почесний консул Федеративної Республіки Німеччина в Харкові Тетяна Гавриш. - Ми дуже вдячні Юлії Світличній за підтримку, тому що реформи - це завжди зміни і опір, і нам дуже важливо розуміти, що нас підтримує і державна, і місцева влада, і є постійна комунікація. Ми віримо, що якість життя жителів області стане кращою».

Ще одним питанням, порушеним під час зустрічі, стали напрямки інфраструктурної підтримки, яку надає Харківської області Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ). Керівник проекту «Психосоціальна підтримка і робота з конфліктами» GIZ Олександр Отто зазначив, що в першу чергу, це проекти, пов'язані з підтримкою екстрених служб, відновленням старих будівель, а також проекти, які націлені на соціально-психологічну реабілітацію.

«Для нас це особливо цінний проект, оскільки він - один з небагатьох, який орієнтований не на великі міста, а дає можливість йти вглиб регіону, в маленькі міста і навіть села, співпрацювати не стільки з органами влади, скільки з людьми. Ми бачимо велику подяку від тих людей, які беруть участь в цих проектах», - сказав Вольфганг Мьоссінгер.

Також він акцентував увагу на питанні співпраці в сфері допомоги переселенцям. І висловив зацікавленість у підтримці цієї ініціативи обладміністрації в частині надання необхідних рекомендацій щодо тих напрямків, в яких необхідно розвивати і розширювати співробітництво.

«Крім допомоги від GIZ, ми також розглядаємо можливість виділення додаткового бюджету від Міністерства закордонних справ Німеччини. Для нас дуже важлива співпраця не тільки в гуманітарному напрямку, але і проекти, які дали б більш практичні результати для переселенців, зокрема - формування мікрогрантів на відкриття власного бізнесу, для створення нових робочих місць для переселенців в уже діючому бізнесі», - повідомив Вольфганг Мьоссінгер .

Юлія Світлична зазначила, що на даному етапі для того, щоб опрацювати напрямки, які можуть бути корисні і цікаві, доцільно створити робочу групу, в яку повинні увійти представники Почесного консульства ФРН в Харкові, Центру зайнятості, профільних департаментів ХОДА, а також приватні підприємці.

«Після того, як робоча група визначить напрямки, можна буде подумати про ті програми і гранти, які можна було б імплементувати. Питання працевлаштування тимчасово переміщених осіб залишається для нас актуальним», - зазначила Юлія Світлична.

Також в ході зустрічі Генеральний консул повідомив, що німецька сторона зацікавлена ​​у співпраці в культурній сфері, зокрема, зараз розглядається питання щодо проведення попереднього аналізу щодо поліпшення акустичних показників Харківського оперного театру.

comments powered by HyperComments