Ви вирішили всиновити дитину. Що для цього потрібно зробити?

Юлія  |  Середа, 21 грудня 2016, 14:39
У Харківській області збільшилася кількість людей, які всиновили дитину. Але через які процедури необхідно пройти, щоб приєднатися до їх числа?
Ви вирішили всиновити дитину. Що для цього потрібно зробити?

«Перш за все, якщо питання в родині було обговорено, то їм треба звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання, – розповіла Ольга Шевченко, начальниця служби по справам дітей Харківської облдержадміністрації, – і вже безпосередньо працівник, який відповідає за процеси усиновлення, ведення справ, нагляду за дітьми, які вже були усиновлені, надає необхідну консультацію. Тут великих труднощів немає».

Вона розповіла, що для цього необхідно надати копії та оригінали документів, перелік яких був встановлений чинним законодавством. Це затверджена форма проходження медичного огляду, відомість про наявність чи відсутність судимості, документ про рівень доходів родини та документ, який засвідчує право користування житлом чи право власності на житло, де в подальшому проживатиме дитина.

Якщо усиновлювачі хочуть отримати якусь додаткову інформацію чи з’ясувати певні питання, то вони можуть пройти при Харківському обласному центрі служби сім’ї та молоді спеціальні курси. Там вони отримають відповідні рекомендації від фахівців. Випадки, коли усиновлення скасовується, достатньо рідкі.

Як правило, відповідна процедура відбувається з причин, передбачених сімейним кодексом. Цього року трапився тільки один такий випадок – за рішенням суду всиновлення було скасоване. В даному випадку усиновлювачі дитини, яка мала певні захворювання, більше не могли з нею проживати.

«Розумієте, коли подружня пара чи особа, яка виявила бажання усиновити дитину, приходить до служби, то перш за все з нею проводять необхідні консультації, – зазначила Тетяна Шевченко, – і в тому числі наголошують на тому,  настільки це виважений крок – взяти дитину в сім’ю».

За її словами, діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, є найменш захищеною категорією населення. Проте останнім часом можна спостерігати позитивну тенденцію – кількість людей, які вирішили всиновити дитину, зростає. Щоправда, більшість з них хоче взяти в родину саме малих дітей.

Близько 90 % осіб, які були поставлені на облік, зголосилися всиновити дитину віком до 5 років. Дітей з інвалідністю, які потребують постійного нагляду, майже не всиновлюють. Загалом, за останній рік було всиновлено 110 дітей. Проте і після того, як вони переїжджають до нових домівок, за ними продовжують здійснювати нагляд представники служби по правам дітей. За словами Шевченко, всиновлення є для них пріоритетним напрямком роботи.

comments powered by HyperComments