На Харківщині встановлять пам'ятник Мазепі/ ФОТО

Понеділок, 20 лютого 2017, 17:34
Перші концепти представлено на конкурс селищної ради Коломака
На Харківщині встановлять пам'ятник Мазепі/ ФОТО

Коломак відомий тим, що тут 25 липня 1687 року відбулися вибори гетьмана України. За свідченнями сучасників, на великий низині близько козацького табору була зібрана рада. Місце виборів було оточене щільним колом російського війська. Навколо козаків розставлені були стрілки і рейтари. На раді були присутні 800 кінних і 1200 піших козаків. Старшина вигукнув ім'я Мазепи, а коли дехто спробував назвати ім'я іншого, їх «Вміти угамувалі». Іван Мазепа був обраний гетьманом України і тут же були підписані Коломацькі статті.

З нагоди ювілея -  30-ї річниці обрання Івана Мазепи гетьманом України, у приміщенні Харківської обласної організації Національної спілки письменників України відбулось черговоме засідання Громадського оргкомітету Конкурс проводився з 16 вересня 2016 року по 16 січня 2017 року. Замовник конкурсу: виконавчий комітет Коломацької селищної ради, де планується встановити монумент.

Як повідомляється на сайті Коломацької РДА, до участі в конкурсі були запрошені фахівці, авторські колективи фахівців – дипломованих професійних архітекторів та скульпторів, а також студенти архітектурних і художніх навчальних закладів.

 

 

comments powered by HyperComments