Поліція: не має підтвердження того, що громадянина зупинили саме з метою доставляння у військкомат/ Відео

П'ятниця, 21 квітня 2017, 17:32
ГУНП прокоментувало повідомлення ЗМІ про те, що на станції метро працівники поліції, начебто, допомагали воєнкому у цивільному затримувати людину
Поліція: не має підтвердження того, що громадянина зупинили саме з метою доставляння у військкомат/ Відео

ГУНП в Харківській області повідомляє, що правоохоронці, які несуть службу на станціях метро, відреагували на конфлікт та перевірили у громадянина документи. В своїх діях вони керувалися виключно законодавством та не перевищували своїх обов’язків.

Одночасно Головне управління Нацполіції в Харківській області наголошує, що працівники поліції під час призовних кампаній наділені функціями щодо розшуку, затримання та доставки до військкоматів осіб, які ухиляються від призову. Ця робота проводиться виключно за зверненнями військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік (відповідно до п. 3 ст. 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

У разі, якщо до Національної поліції України надходить запит військових частин та комісаріатів з проханням розшукати особу, яка ухиляється від виконання військового обов’язку, то працівники поліції вживають заходів по встановленню місцезнаходження таких осіб та повідомляють ініціатору запиту про результати перевірки.

Підставою для оголошення у державний розшук осіб, які ухиляються від виконання військового обов’язку, є постанова слідчого (прокурора) про оголошення розшуку підозрюваного або ухвала суду (судді).

Відповідно до ст. 207 КПК України ніхто не може бути затриманий без ухвали слідчого судді, суду, крім випадків передбачених КПК України. Порядок затримання особи передбачено ст.ст. 191, 208 КПК України.

comments powered by HyperComments