Ми до землі вклоняємося тим героям, які наблизили капітуляцію ворога - Світлична

Вівторок, 9 травня 2017, 11:51
На долю Харківщини під час Другої світової випали чи не найзапекліші бої
Ми до землі вклоняємося тим героям, які наблизили капітуляцію ворога - Світлична

На цьому наголосила голова ХОДА Юлія Світлична 9 травня на «Висоті маршала І.С.Конєва» під час урочистостей на честь Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

«Українські воїни воювали в складі різних військ: в антигітлерівській коаліції, партизанському русі, підпіллі багатьох європейських країн. І ми сьогодні до землі вклоняємося тим героям, які наблизили капітуляцію ворога, що здавався нездоланним», - сказала голова ХОДА.

Вона наголосила, що на долю Харківщини під час Другої світової випали чи не найзапекліші бої.

«Чотири бої за Харків забрали з обох сторін більше життів, ніж будь-яка інша битва, - відзначила Юлія Світлична. - Ми пам’ятаємо ту ціну, яку ми заплатили за мир, і не дамо жодному агресору ступити на нашу рідну землю. Тут, на місті слави, зібралися діди та онуки, захисники Батьківщини: ті, хто стримував Третій Рейх, та ті, хто боронить Україну на сході. Ми цінуємо подвиг кожного солдата, який своєю силою та волею боронить нашу країну. Слава воїну-герою! Слава українському війську! Слава Україні!».

Як раніше писала «Справжня Варта», регіон долучився до загальноукраїнської акції «Запали вогонь миру».

Акція традиційно проходить 8 травня о 23:00.

Саме о 23:00 8 травня 1945 року вступила в силу капітуляція нацистської Німеччини та завершилася Друга світова війна. Першу хвилину миру відзначають запаленням символічного вогню. Такий Вогонь миру, у тому числі, запалили й у вікнах будівлі ХОДА.

comments powered by HyperComments