Конгрес регіональних рад Європи готовий надавати допомогу Україні

Юлія Гуш  |  Вівторок, 27 червня 2017, 10:25
Зокрема, буде надана необхідна підтримка під час просування необхідних реформ з децентралізації країни
Конгрес регіональних рад Європи готовий надавати допомогу Україні

Сьогодні, 27 червня, в Харкові проходить засідання Моніторингового комітету Конгресу регіональних рад Ради Європи. Це перший захід такого масштабу, який коли-небудь проходив в Україні. У засіданні беруть участь депутати з 31 країни. Під час заходу вони мають обговорити питання гуманітарної та економічної співпраці, безпеки, міграції та реалізації соціальних програм. Зокрема, вони приділять увагу питанням децентралізації, ролі місцевих органів влади у розвитку країни та критеріям ефективності роботи місцевих депутатів, - повідомляє «Справжня Варта».

З цього приводу децентралізації та просування реформ висловився Ліндерт Вербік, представник Моніторингового комітету Конгресу регіональних рад Ради Європи: «Україна ратифікувала Європейську хартію самоуправління 11 вересня 1997 року, – розповів він, – в Україні вже відбулося два моніторингові візити. Конгрес багато разів підкреслював, що країні необхідна децентралізація, яка буде вигідною всім українцям».

За його словами, прогрес в цьому плані між 2011 та 2013 роками був невеликим. Проте на сьогоднішній день можна побачити певні зрушення. Він зазначив, що після 2013 року, незважаючи на анексію Криму, захоплення східних територій та економічну кризу, в країні був запущений тривалий пакет реформ. У тому числі і по децентралізації.

«Це була атмосфера, сповнена викликами, – зазначив Вербік, – українська влада об’явила, що бажає проводити повноцінний діалог з конгресом. Зараз ми готові надати вам всю необхідну підтримку в даному процесі реформ. Україна показала свою готовність. І ми також готові допомогти Україні. Країна пройде наступну моніторингову процедуру наступного року. Ми сподіваємося, що до того часу всі рекомендації будуть взяті до уваги. Конгрес готовий проводити постмоніторинговий діалог і слідкувати за подальшими процедурами розвитку даної області в Україні».

Як раніше писала «Справжня Варта», Привітальний лист від Президента України Петра Порошенко було оголошено під час урочистого відкриття засідання Моніторингового комітету Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.

Як відзначив Президент, "Харківська область – частина української Слобожанщини – має багате історичне минуле. Досить символічно, що засідання відбувається саме в цьому регіоні. Сьогодні Харківщина займає провідні позиції за динамікою економічного розвитку, інвестиційною привабливістю, провадженням інновацій, передових практик та кращих надбань місцевого самоврядування", - повідомляє «Справжня Варта».

27 червня, коли в нашому місті проходить засідання Моніторингового комітету Конгресу регіональних влад Ради Європи.

"Це чіткий сигнал довіри до нас з боку міжнародних партнерів», - наголосила голова ХОДА Юлія Світлична.

За її інформацією, на засідання в Харків прибули делегати з 31 країни Європи.

«Зберуться майже 100 учасників та гостей, з яких 63 представляють регіональну владу європейських країн та є членами Моніторингового комітету Конгресу РЄ», - зазначила керівник області.

Більше новин за темою читайте на сайті «Справжньої Варти».

comments powered by HyperComments