Одержувачі субсидій за воду не поспішають погашати борги перед «Харківводоканалом»

Субота, 29 липня 2017, 09:17
Щомісяця сума невелика, але борг накопичується
Одержувачі субсидій за воду не поспішають погашати борги перед «Харківводоканалом»

Всього на початок липня загальний борг споживачів перед КП «Харківводоканал» становить 340 млн грн. В опалювальний сезон борг одержувачів субсидій у середньому становить близько 20 млн грн, а в інший час - близько 1 млн грн., - повідомляє «Справжня Варта»

За словами директора Департаменту збуту КП «Харківводоканал» Тараса Грущака,   згідно з новими нормами, споживачі, які отримують субсидію і мають заборгованість за послуги водопостачання та водовідведення понад два місяці, можуть позбутися своїх пільг. Тому всі, у кого є борги, повинні звернутися на підприємство, погасити їх або укласти договір на поетапне погашення заборгованості.

Договір про поетапне погашення боргу потрібно буде надати в управління праці та соціального захисту, де питання про призначення субсидії розглянуть повторно.

Як раніше писала «Справжня Варта», субсидії отримує фактично половина населення України.

За словами директора департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталія Музиченко, враховуючи чисельність отримувачів житлових субсидій, а це фактично половина населення України, створення єдиного реєстру субсидіантів є дуже необхідним. 

«Житлові субсидії призначаються районними та міськими органами соціального захисту населення, відповідно облік субсидіантів зараз ведеться на місцевому рівні. Уряд прийняв рішення інтегрувати ці розрізнені бази даних у єдиний реєстр отримувачів житлових субсидій. Але зважаючи, що для призначення субсидії використовуються персональні дані людей, реєстр не може бути відкритим для всіх бажаючих», - заявив Віталій Музиченко.

Також Мінсоц змінив терміни розрахунку зарплатні при нарахуванні субсидій.

Зокрема, якщо раніше при розрахунку розміру субсидій бралися до уваги доходи за минулий календарний рік – з січня до грудня минулого року, то з 1 травня  2017 року – враховуються за останні 4 квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія (у травні 2017 року доходи враховуються за період з квітня 2016 року до березня 2017 року включно)

Більше новин за темою читайте на сайті «Справжньої Варти».

comments powered by HyperComments