На Харківщині трапилася історична подія: будівлю Пархомівського художнього музею передано громаді - Світлична
Про це повідомила губернатор Харківщини Юлія Світлична, передає ХОДА.
Пархомівський музей був переданий у заставу 6 років тому. За словами Юлії Світличної, протягом декількох років доля будівлі була не вирішеною.
Так, до боротьби за культурну пам`ятку долучився не лише весь Краснокутський район, але і вся Харківщина.
Голова ХОДА підкреслила, що сьогодні, у день, коли відбулася урочиста передача приміщення музею громаді, дуже приємно звітувати про перемогу.
За словами Юлії Світличної, це приклад налагодженої спільної роботи громади, влади і соціально відповідального бізнесу - адже у процесі повернення будівлі брав участь ПУМБ.
Цей банк викупив приміщення архомівського історико-художнього музею ім. П. Ф. Луньова з торгів під час ліквідації у процедурі банкрутства одного зі своїх боржників. Воно було передано на баланс Обласного комунального закладу «Харківський художній музей» у рамках благодійності.
\
За словами губернатора області, це далеко не єдиний напрямок у розвитку Краснокутського району. Так, майже сім тисяч туристів відвідало фестиваль "Перлини Слобожанщини", який відбувся тут цього року.
"Пархомівський музей імені Луньова – це сільський ермітаж. Цей музей унікальний не тільки для Харківщини, але й всієї України. Завдяки підтримці облдержадміністрації та безпосередньо керівника області Юлії Світличної було ініційовано передачу будівлі цього музею у комунальну власність. Це дасть можливість зберегти унікальну колекцію витворів мистецтва, вивчати її, передавати досвід іншим поколінням, впевнено працювати та розвивати музей", - казав раніше голова Краснокутської РДА Олексій Белоцький.
Заснований музей був у 1955 році вчителем історії Пархомівської середньої школи Панасом Луньовим. Унікальна колекція закладу налічує близько 7 тисяч експонатів. У музеї представлено роботи таких відомих особистостей, як: Іван Шишкін, Ілля Рєпін, Василь Верещагін, Тарас Шевченко, Ісаак Левітан, Юхим Волков, Аполлінарій Васнецов, Олександр і Альберт Бенуа, Олександр Головін, Микола Реріх, Фердинанд Боль, Піронезі Джованні, Пабло Пікассо, Казимир Малевич, Володимир Маяковський.