Сина Авакова затримано/ Доповнюється. Додані офіційні заяви і відео

Вівторок, 31 жовтня 2017, 15:08
МВС вважає цю справу політичною
Сина Авакова затримано/ Доповнюється. Додані офіційні заяви і відео

За повідомленням Національного антикорупційного бюро обшуки у Харкові проводяться у справі про можливу розтрату державних коштів при закупівлі рюкзаків Міністерством внутрішніх справ України

НАБУ: "У відповідь на запити ЗМІ повідомляємо, що детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП наразі здійснюють слідчі дії (обшуки) в рамках розслідування кримінального провадження за фактом можливої розтрати державних коштів при закупівлі рюкзаків МВС /наприкінці 2014 - на початку 2015 року/", - повідомляє «Справжня Варта».

Обшуки проводяться за місцем роботи та проживання ймовірних фігурантів провадження.

Відео.

Як повідомляють у соцмережах, зокрема, обшук проходить за адресою Мироносицька 22.

Раніше цю інформацію Українській правді підтвердив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

– Так, прийшли до сина з обшуками, – сказав міністр виданню.

Одночасно з початком обшуків невідомі повідомили, що будівля замінована. Поліція перевіряє це повідомлення.

Доповнено.

Як щойно стало відомо, Олександра Авакова затримано і повинні привезти до Солом'янськогоий райсуду, для прийняття рішення про запобіжний захід.

У приміщенні київського суду перебуває близько 30 озброєних людей.

Також зaтpимaли екс-зaступникa Aвaкoвa Сеpгія Чебoтapя.

Повний текст заяви НАБУ.

"«Справа рюкзаків»: затримано екс-заступника міністра та ще двох осіб за підозрою у розтраті 14 млн грн.

31 жовтня 2017 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснили низку обшуків, в результаті яких за підозрою у розтраті понад 14 млн грн затримали трьох осіб: колишнього заступника міністра внутрішніх справ України, представника фірми-переможця тендеру з постачання рюкзаків та ще одну приватну особу.

За версією слідства, у 2015 році зазначені особи причетні до закупівлі коштом Міністерства внутрішніх справ України рюкзаків за ціною, суттєво вищою за середньоринкову. За інформацією досудового розслідування, товар не був поставлений вчасно та до того ж не відповідав вимогам,  встановленим МВС України, внаслідок чого державі було завдано збитків в розмірі понад 14 млн грн.

Осіб затримано в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання про повідомлення їм про підозру. Правопорушення кваліфіковано за ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Наразі проводяться невідкладні слідчі дії. Встановлюється коло причетних осіб.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють з 2016 року".

МВС від Департаменту комунікації також зробило офіційну заяву, в якій дії НАБУ названі політичними.

Повний текст.

"Офіційно: МВС вважає дії НАУ політичними, а не юридично обгрунтованими.

Міністерство внутрішніх справ констатує, що в Україні продовжується гібридна війна, спрямована на дискредитацію політиків та посадових осіб, які твердо стоять на позиції реформування та оздоровлення державних інститутів, зокрема правоохоронної системи.

Сьогодні приводом для нової хвилі інформаційної кампанії стосовно начебто зловживань, допущених під час процедури закупівлі тактичних рюкзаків для потреб АТО в 2015 році, стало проведення слідчих дій у помешканнях колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та сина голови відомства.

Нагадуємо, що кримінальне провадження, відкрите 07.07.2015 за фактом начебто численних порушень під час процедури закупівлі рюкзаків для потреб МВС, що нібито призвело до втрат бюджетних коштів.

За більш ніж два роки розслідування маємо наступні досягнення:

1. У рамках досудового розслідування за рішенням слідства Державною фінансовою інспекцією України була проведена позапланова ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності МВС України. За результатами ревізії, які відображені у відповідному Акті, з приводу кількості рюкзаків, кількості лотів та загальної вартості закупівлі в сумі 16 595 000,00 грн., порушень не встановлено.

2. Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва, яке на цей час набуло законної сили, відмовлено заявнику визнати протиправними дії посадових осіб МВС України під час проведення переговорної процедури закупівлі рюкзаків 16 лютого 2015 року. Рішенням суду в повному обсязі відмовлено в задоволенні позову у зв’язку з відсутністю, на думку суду, суттєвих порушень норм права під час проведення процедури закупівлі рюкзаків. На цей час органу досудового розслідування відомо про існування цього судового рішення.

3. Під час ревізії досудове слідство не отримало доказів, що постачання рюкзаків відбулося не в повному обсязі, замість того, МВС надало НАБУ належні докази добросовісного виконання переможцями торгів договорів з постачання рюкзаків.

4. Висновки експертизи, яка встановила, що закуплені рюкзаки менші за об'ємом, ніж це передбачено заявкою, та неналежної якості, викликають обґрунтований сумнів через незрозуміле походження зразків для експертного дослідження та зафіксовані помилки експерта під час визначення об'єму рюкзака.

5. До справи залучено сфальсифіковане відео, розмови на той час заступника міністра Сергія Чеботаря та нібито сина міністра внутрішніх справ, справжність якого не була доведена слідством.

МВС України наполягає, що процедура закупівлі була здійснена комітетом з конкурсних торгів за правилами і вимогами, передбаченими Законом України «Про державні закупівлі», та відомчими актами МВС України.

Окремо зазначаємо, що з урахуванням збитків, які заподіяні Міністерству внутрішніх справ України в результаті позиції слідства в цьому провадженні, МВС звернулося до НАБУ із заявою про визнання його потерпілим в даному провадженні, що надало б можливість надавати Міністерству необхідні докази та брати участь в їх оцінці для швидкого встановлення об’єктивної істини у цій справі.

Проте в задоволенні цього прохання було відмовлено.

Протягом всього часу роботи на посаді Міністра внутрішніх справ України, щодо Міністра, членів його родини та найближчих колег поширюється недостовірна інформація, спрямована на дискредитацію Арсена Авакова як політика та нівелювання заходів, що вживаються МВС для осучаснення та оздоровлення правоохоронної і судової системи та захисту Держави від російської гібридної агресії.

Цілком очевидно, що за цим стоять певні зовнішні і внутрішні сили, наміром яких є реставрація старої корумпованій системи «кришування» та «договорняків».

Національне антикорупційне бюро України займається політичною, а не юридичною діяльністю, що є недопустимим і потребує негайної корекції."

Як раніше писала «Справжня Варта», НАБУ обшукало будинок і офісі одеського міського голови Геннадія Труханова.

Обшуки проведені в зв'язку з кримінальною справою з придбання будівлі заводу "Краян" з метою переїзду в нього майже всіх департаментів і управлінь одеської міськради

Більше новин за темою читайте на сайті «Справжньої Варти».

 

comments powered by HyperComments