Як не захворіти під час водохресного купання? Харківські медики дали рекомендації

Вівторок, 16 січня 2018, 11:31
Обласним центром здоров'я була надана низка рекомендацій щодо того, яких правил безпеки слід дотримуватись під час водохресного купання.
Як не захворіти під час водохресного купання? Харківські медики дали рекомендації

Для того, щоб купання в ополонці було оздоровчим та не потягло за собою негативних наслідків для здоров’я, слід дотримуватися певних правил, зазначають представники Обласного центру здоров'я. За словами експертів, купання в холодній воді є сильним стресом для всього організму, особливо якщо людина до цього ніколи не загартовувалась. Тому є завжди ризик нашкодити своєму здоров’ю.

Зокрема, для купання в оболонці є низка протипоказань: це не слід робити людям, які страждають на хвороби серцево-судинної системи, гіпертонію, порушення кровообігу, мають різного роду запальні процеси в організмі, інфекційні хвороби, захворювання дихальних шляхів і бронхів.

Як наслідок такого купання у людини може статися викид адреналіну, спазм судин і підвищення артеріального тиску, що загрожує гіпертонічною кризою. Це стосується навіть молодих людей, які не мають скарг на власне здоров’я. Крім того, медики не рекомендують таке купання для незагартованих дітей.

Загалом, представники Центру висунули наступні поради:

1. Не вживайте спиртне у цей день. Прийом алкогольних напоїв порушує природну терморегуляцію організму з усіма наслідками. Адже спиртні напої заважають людині адекватно оцінити свій стан, і це може призвести до переохолодження.

2. Перед зануренням в ополонку необхідно розігріти тіло, перед купанням можна зробити пробіжку, надівши мінімум одягу, зробити розминку.

3. Підходити до ополонки треба в зручному, неслизькому взутті, яке легко знімається, щоб уникнути надмірного переохолодження ніг.

4. Перш ніж увійти у воду, треба змочити обличчя, руки, ноги, груди, живіт і спину і тільки потім зануритися по шию, після чого посилено плисти брасом.

5. Не варто поринати з головою або пірнати, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку.

6. Контакт з низькою температурою повинен бути вкрай мінімальним, у межах 20-30 секунд, не більше, щоб не допустити серйозного переохолодження організму.

7. Ретельно обирайте місце для купання. Потурбуйтеся, щоб на місці купання були медики і рятувальники. Це дозволить вам відчувати себе більш впевнено і зробить купання набагато безпечнішим.

Як повідомляла «Справжня варта», нещодавно був опублікований розклад заходів, присвячених до святкування Водохреща. Освячення проходитиме біля восьми водойм.

comments powered by HyperComments