Алкоголізація стає значною проблемою для демобілізованих військових – експерти

Середа, 4 квітня 2018, 08:06
Спеціалісти з організації «Комплексна психологічна допомога бійцям АТО» розповіли, з якими проблемами стикаються демобілізовані військовослужбовці.
Алкоголізація стає значною проблемою для демобілізованих військових – експерти

На сьогоднішній день спеціалісти в межах організації «Комплексна психологічна допомога бійцям АТО» надають комплексну допомогу військовим, які вже пройшли демобілізацію. За їх словами, вже в цивільному житті вони стикаються з низкою проблем, і одна з них – це вживання психоактивних речовин і, зокрема, алкоголю.

Андрій Гайдабрус, засновник проекту, розповів, що близько 60% колишніх військових вживають алкоголь, хоча і не стверджує, що всі вони є від нього залежними. Але це чинить шкідливий вплив на їх життя і здоров‘я, наголошує він. Це стосується і вживання інших психоактивних речовин. Наприклад, наркотики займають десь 10-20% від цього числа.

«Це деструктивне рішення тих проблем, це компенсація тих симптомів, які виникають, – розповів Гайдабрус, – це безсоння, тривога, тривожні думки, відчуття порожнечі, знижений настрій, відчуття непотрібності. Тому люди вдаються до вживання психоактивних речовин. У зв’язку з цим в структурі нашої організаціє є лікар-нарколог, який може надати спеціалізовану допомогу для даної категорії людей».

Все це приводить до того, що в людини формується залежність від вживаних нею речовин, разом з тим як старі проблеми залишаються невирішеними. Тому в межах проекту допомога надається і таким людям.

Нагадаємо, не так давно була створена організація «Комплексна психологічна допомога бійцям АТО», призначена як для демобілізованих військових, так і для їх родин. Проект організації включає в себе консультації спеціалістів, психологічний супровід, групові заняття тощо.

comments powered by HyperComments