Децентралізація дозволяє Харківщині будувати: метрополітен, нові школи, спортивні майданчики, ЦНАПи - Світлична

Четвер, 5 квітня 2018, 11:14
5 квітня голова ХОДА бере участь у розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку, що проходить під головуванням Президента та Прем’єр-міністра України у Вінниці.
Децентралізація дозволяє Харківщині будувати: метрополітен, нові школи,  спортивні майданчики, ЦНАПи - Світлична

Про це повідомляє прес-служба ХОДА. 

У ході наради губернатор Харківщини Юлія Світлична ще раз наголосила на важливості реформи децентралізації. За її словами, центральна влада, яка обіцяла передати кошти місцевій, у повному обсязі виконує свої обіцянки. 

«Децентралізація – це найуспішніша реформа, яка була ініційована Президентом України і зараз активно впроваджується урядом, - відзначила керівник Харківщини Юлія Світлична перед початком наради. - Влада пообіцяла передати кошти на місця, і влада тримає слово. На прикладі Харківської області: бюджет розвитку збільшився в 5 разів. І це нам дозволяє будувати: метрополітен, нові школи, дитячі садочки, спортивні майданчики, центри адміністративних послуг. Уже добудовуємо великий комплекс філармонії, на який чекали харків’яни понад 10 років, та будемо братися до будівництва нового онкологічного центру. Сьогодні будемо зосереджуватися на питаннях подальшого розвитку – без зменшення темпів: будемо розвивати громади, райони області, а також у цілому країну».

Розширена урядова нарада складатиметься з пленарного засідання, на якому розглянуть теми «Український досвід децентралізації: здобутки та завдання на перспективу» та «Економічне зростання регіонів: пріоритет нинішнього етапу децентралізації». Після цього стартують панельні дискусії, що присвячені децентралізації у різних сферах.

«Набагато простіше запобігти виникненню проблеми, ніж усувати її наслідки, – відзначала раніше Юлія Світлична. – Саме тому Україна почала масштабну децентралізацію. Ця реформа закладає ефективний баланс національних, регіональних і локальних інтересів. Вона має вражаючі результати, за оцінкою самих українців і наших європейських колег. І я переконана, що сучасний досвід України може та повинен бути використаний на новому етапі удосконалення загальноєвропейських підходів до регіональної політики, необхідність в якому ми всі відчуваємо».

comments powered by HyperComments