У 2018 році на Харківщині розпочнуть реставрацію садиб у Шарівці, Старому Мерчику та «Військового училища» у Чугуєві
Про це повідомляє прес-служба ХОДА.
Кошти для збереження архітектурної спадщини планується залучати як з обласного бюджету, так і з місцевих бюджетів та від інвесторів.
Як зазначив директор Департаменту містобудування та архітектури ХОДА Михайло Рабінович, цю програму розробляли спільно з громадськістю та депутатським корпусом протягом двох років.
«Ця програма стане пілотною для всієї України. На жаль, робота зі збереження архітектурної спадщини не проводилася десятиліттями, - сказав Михайло Рабінович. – На сьогодні створено велику електронно-облікову базу, почала працювати консультативна рада, до якої увійшли депутати обласної ради. Також програма стане основою для подібних місцевих програм».
За словами Михайла Рабіновича, програма дозволить вирішувати як оперативні питання, пов’язані з аварійними ситуаціями відносно пам’яток архітектури, так і опікуватись пошуком інвесторів та виготовленням необхідних для реконструкції та ремонтів документів. Завдяки цьому буде розроблена концепція охорони пам'ятників національного значення, яких в області понад 60.
Було відзначено, що ця програма передбачає забезпечення ремонтно-реставраційних робіт на об’єктах - пам'ятках архітектури. Так, на 2018 рік заплановано проведення першочергових протиаварійних робіт на об’єктах: «Садиба» - у смт Старому Мерчику Валківського району, «Військове училище» - у м. Чугуєві, «Садиба» - у смт Шарівці Богодухівського району.
Раніше ми повідомляли, що 2018 рік оголошено Роком культурної спадщини в Європі та в Україні. Активісти Харкова та 9 міст об'єднуються для захисту архітектурних пам'яток.
Також ми писали, що у Міжнародний день пам'яток та історичних місць, 18 квітня у Верховній Раді виступала керівниця всеукраїнського проекту «Ctrl+S. Закон на захисті культурної спадщини», директорка БО «Благодійний фонд "Харків з тобою"» Олена Рофе-Бекетова. Вона закликала нардепів навести лад в охороні культурної спадщини.