«Культурний хакатон» у Шарівці. Авторам проекту - респект! - Світлична

Неділя, 24 червня 2018, 11:32
Голова ХОДА відвідала фестиваль «Культурний ХАКАТОН», який проходить у Шарівському замку з 20 по 24 червня.
«Культурний хакатон» у Шарівці. Авторам проекту - респект! - Світлична

Про це Юлія Світлична написала на своїй сторінці у Фейсбуці. 

Масштабний інтелектуально-мистецький проект, ініційований громадськістю - асоціацією дизайнерів «4-й блок», - має на меті не просто збереження палацово-паркового комплексу «Садиба», а й створення на його території конкурентоспроможного комплексного туристичного продукту.

Проект реалізується за підтримки голови ХОДА Юлії Світличної, яка особисто опікується питанням відновлення визначної історико-культурної пам’ятки Харківщини.

«Проект «Культурний ХАКАТОН» став переможцем конкурсу проектів Міністерства культури України «Малі міста – великі враження». Він покликаний не просто привернути увагу до Шарівської садиби, а й генерувати нові ідеї, які дозволять створити з парку унікальну локацію для проведення культурних подій та мистецьких перфомансів, - розповіла керівник області. - Зі своєї сторони робимо все, щоб привести садибу у належний стан. З обласного бюджету вже виділені кошти для проведення першочергових заходів з реконструкції. Також залучили до відновлення садиби іноземних партнерів, українсько-німецьку компанія «BASF».

Програма фестивалю «Культурний ХАКАТОН» складається з двох частин: інтелектуальної та культурної. Протягом трьох днів, з 20 по 23 червня, учасники інтелектуального хакатону - архітектори, IT-фахівці, художники, інженери-урбаністи, юристи, працівники музеїв, дизайнери - працювали над розробкою проектів ревіталізації Шарівської садиби.

Переможців конкурсу проектів привітала Юлія Світлична. Вона вручила їм призи - сертифікати на 10 тис. грн.

«Плануємо втілювати в життя проекти, напрацьовані громадськістю та експертами в рамках фестивалю. Також будемо й надалі залучати громадськість до відновлення садиби», - запевнила керівник ХОДА.

Юлія Світлична також нагадала, що 2018 рік визначено роком культурної спадщини як в Україні, так і в Європі.

Раніше ми писали: щоб зупинити руйнування Шарівського замку,  слід замінити вікна, відремонтувати дах, оновити освітлення та водосток.  За інформацією в.о. директора ОКП "Знахідка" Євгена Корнієнко, капітального ремонта потребує пам`ятка в цілому. За його словами, у першу чергу спеціалісти займатимуться дахом та водостоками. Після цього наступне завдання - пошук інвестора. Також можливе залучення коштів Державного фонду регіального розвитку. 

comments powered by HyperComments