У Харкові доведуть, що туризм може бути інклюзивним

Четвер, 6 вересня 2018, 17:32
У Харкові втретє відбудеться просвітницько-культурний фестиваль «ІнклюзіОН: туризм та інклюзія».
У Харкові доведуть, що туризм може бути інклюзивним

Під час фестивалю активісти презентують аудіогіди Харківського художнього музею, на які зібрали 25 тис грн за допомогою краудфандингу та із залученням місцевих ІТ-компаній. Зокрема  партнерами вільної мережі Wi-FI у музеї стали Харківський ІТ-Кластер, компанії Plarium та MaхNet.

Спеціальним гостем однієї з подій (18 вересня) стане відомий телеведучий, громадський діяч та мандрівник Дмитро Щебетюк, який пересувається на візку та їздить автостопом. Він відомий завдяки рубриці “Інклюзія” у телепрограмі “#@)₴?$0”.

Харківський організаційно-методичний центр туризму в межах фестивалю  презентує свої інклюзивні туристичні маршрути. 

Команда фестивалю також запрошує на Дні туризму в музеях Харкова. Ви дізнаєтесь, які можливості мають харківські музеї для відвідування екскурсій в інклюзивних групах. 

Ідея фестивалю — протидія дискримінації через стратегію видимості для вразливих груп, як-от іноземці, люди з інвалідністю, батьки з дітьми, люди похилого віку, ЛГБТ+ та інші. Заходи організовують правозахисна спільнота разом з культурними активістами та представниками державних структур. 

«Цьогорічна мета фестивалю — показати, що туризм — це не забаганка. Він торкається різноманітних сторін нашого життя, тому інклюзивний туризм — це виклик суспільству й можливість побудувати суспільний діалог на принципі поваги до людської гідності», — вважає координаторка фестивалю, президентка фундації «Громадська альтернатива» Марія Ясеновська.

За її словами, завдання більше ніж 10 подій фестивалю — це не тільки говорити про проблему, а й створювати прецеденти. «На події ми запрошуємо туристичний бізнес та усіх охочих зробити місто більш зручним та безбар’єрним», — додає Марія.

Більше про програму можна почитати на Facebook

Програма фестивалю


12 вересня, 12:00. Прес-конференція. 
Організатори представляють фестиваль, оголошують тему, ідею, презентують результати роботи ініціативної групи за рік. Прес-центр медіа-проекта «Накипело».


14 вересня – 19 вересня. День туризму в музеях Харкова. 
Можливість відвідування екскурсій в інклюзивних групах. Екскурсії та заходи в музеях міста, обʼєднані ідеєю включення та недискримінації. 
Музейні програми для усіх охочих (будь-ласка, звертайте увагу на спеціальні ініціативи для різних цільових аудиторій)
    Харківський художній музей — батьки з дітьми, люди з проблемами слуху та  зору.
13 та 15 вересня з 11:00 до 13:00 – огляд постійної експозиції «Вітчизняне мистецтво XVI – поч. ХХ ст.» з відеогідом жестовою мовою.  Вхід для відвідувачів з проблемами слуху — вільний. 
17 та 19 вересня з 11:00 до 13:00 — знайомство з експозицією «Вітчизняне мистецтво XVI – поч. ХХ ст.» з аудіогідом. Вхід  для відвідувачів з проблемами зору – вільний.
    Харківський історичний музей імені М.Ф.Сумцова — люди з проблемами зору та слуху, опорно-рухового апарату.
У будь-який день з 12 до 19 вересня 2018 року, з 10:00 до 16:00,  крім понеділка. Запис на екскурсію за телефоном 731-35-68. 
    Музей видатних харків’ян ім. К.І. Шульженко — батьки з дітьми, люди з проблемами слуху, частково зору. Інформацію уточнювати у музеї або слідкувати за анонсами фестивалю.
    Музей природи Харківського національного університету ім. Каразіна — батьки з дітьми, люди з проблемами слуху, частково зору. Інформацію уточнювати у музеї або слідкувати за анонсами фестивалю.
    Художньо-меморіальний музей ім. І.Є. Репіна — батьки з дітьми, люди з проблемами слуху. Майстер-клас з розпису глиняної іграшки. Інформацію уточнювати у музеї або слідкувати за анонсами фестивалю.

14 вересня, 11:00-12:00 Презентація та тест-драйви аудіогідів в Художньому музеї для журналістів та усіх охочих.
Екскурсія для журналістів та цільової групи. 


16 вересня, неділя    Збірна подія «Архіпростір» в Художньому музеї. 
Інклюзивна творча майстерня з «Дитячою площАРТкою» для дітей та дітоводів. 
Мистецькі майстер-класи із мистецтвознавцями та викладачами і педагогами. Створення інклюзивної арт-газети із майстринею «Дитяча площАРТка» Катериною Кравцовою.

16 вересня, неділя #інстаПАТІ 16:00–18:00 Художній музей
Вечірка у форматі нетворкінгу із блогерами та керівниками проектів, які використовують інклюзивні практики. Почесні гості — учасники краудфандингової кампанії, завдяки якої аудіогіди стали реальністю. Можливість поспілкуватися з авторами проекту, дізнатися, як відбувався творчий процес, взяти участь у аудіоекскурсії та відчути знайомі експонати музею по-новому.


17 вересня, 13:30 пн    Інклюзивний пікнік. 
Відвідування Дендрологічного парку Харківського аграрного університету імені. В. В. Докучаєва як приклад можливостей інклюзивного туризму та розширення уявлення про місцеві цікавинки Харківщини.


18 вересня, вт     Екскурсійна програма. Пішохідна екскурсія «Від фортеці до столиці». Інклюзія — це культура рівних можливостей без дискримінації за будь-якою ознакою, а фестиваль — перевірка інфраструктури на доступність. Тому екскурсія це не тільки тест-драйв, й можливість пізнати наше місто.

18 вересня, 18:30    Інклюзія просто неба! Правова кавʼярня про інклюзивний туризм. Неформальний семінар у форматі «Печа Куча. 20х20» з тематики інклюзивного туризму. Відомі люди та експерти розповідають справжні історії, які обʼєднуються ідеєю включення різних дискримінованих груп в спільне середовище спілкування. Спеціальним гостем стане відомий телеведучий, громадський діяч та мандрівник Дмитро Щебетюк.

19 вересня, ср, 16:00–18:00 Панельна дискусія     Панельна дискусія про доступність міста та області із журналістами, представниками влади та громадських організацій. Закриття фестивалю. 

18 вересня, 18:30, вечір    Інклюзія просто неба. Правова кавʼярня про інклюзивний туризм. Неформальний семінар у форматі «Печа Куча» з тематики інклюзивного туризму. Відомі люди та експерти розповідають справжні історії, які обʼєднуються ідеєю включення різних дискримінованих груп в спільне середовище спілкування.
Спікери події:
– Дмитро Щебетюк, «ДоступноUA», про ініціативи в Україні для людей з інвалідністю щодо подорожей Україною та за її межами.
– Татьяна Куценко, директорка турагентства «Синдбад», про те, які є можливості інклюзивного туризму за кордоном.
– Анна Шаригіна, правозахисниця, активістка Харківського жіночого обʼєднання «Сфера», про виклики в сфері туризму, з якими зустрічаються люди з середовища ЛГБТ.
– Таня Каменева, громадська активістка, про інклюзивний туризм та соціальні проекти для молоді.
– Леонід Балдін, активіст ІнклюзіON, про нову ініціативу в Харкові, яку підтримали таксі Uklon та інші.
Модераторка — Олена Зіненко, громадська діячка, режисерка, експертка з комунікаційних стратегій.


19 вересня, ср, 16:00–18:00 Панельна дискусія     Панельна дискусія та закриття фестивалю.
Заплановані теми та виступи:
– Марія Ясеновська, президент фундації «Громадська Альтернатива», розкаже про можливості, які надає громадський активізм для формування громадської думки щодо інклюзії.
– Валентина Холодок, директорка Харківського організаційно-методичного центру туризму, презентує проект «Інклюзивний туризм на Харківщині» з моніторингу доступності туристичних маршрутів (включно із окресленням потреб для забезпечення доступності), мапування доступності у місті завдяки програмам Google.
– Анна Шаригіна, президентка жіночого об’єднання «Сфера», презентація експерименту з виявлення рівня дружнього ставлення закладів галузі обслуговування Харкова для ЛГБТ+.
– Оксана Трушик, психолог, розповість про виклики, повʼязані із необхідністю системної допомоги дітям з аутизмом та їх соціалізації.
– Олена Романенко, голова організації «Інший шлях», розкаже про свій досвід та досвід колег щодо доступності закладів Харкова для людей з інвалідністю.
Модераторка — Віка Бабій, громадська діячка, психолог, документаторка.

comments powered by HyperComments