В Харкові пройде міжнародна конференція з раннього втручання

Четвер, 13 вересня 2018, 12:20
“Європейська конференція з Раннього Втручання (Early Childhood Intervention) цього року відбудеться в Харкові.
В Харкові пройде міжнародна конференція з раннього втручання

На конференцію запрошують батьків дітей з особливими потребами та фахівців, які працюють з дітьми й родинами (лікарів, педагогів, психологів, фізичних терапевтів, соціальних працівників тощо). Як передає PR-агенція "Bagels & Letters", спікерами конференції стануть дослідники й практики з 25 країн світу; у тому числі – з України, США, Нідерландів, Португалії, Іспанії, Грузії, Австралії, Бразилії, Болгарії та інших. Будуть серед них і представники сімей, котрі свого часу отримали послугу раннього втручання і завдяки їй зуміли налагодити життя разом із особливою дитиною. 

Засновником конференції є Європейська асоціація з раннього втручання EURLYAID, головними партнерами в Україні – Благодійний фонд “Інститут раннього втручання” та державна установа “Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України” 

Відбудеться конференція 10-12 жовтня в Палаці студентів національного юридичного університету (Харків, Пушкінська 88). Зареєструватися та отримати додаткову інформацію можна на сайті. 

Україна вперше приймає цю міжнародну конференцію. Тож більшість учасників і учасниць із України (як родини дітей, так і профільні фахівці) вперше матимуть можливість отримати найсучасніші знання з раннього втручання – від провідних світових фахівців-практиків та обмінятися досвідом із родинами з різних країн. 

«Раннє втручання: назустріч новій парадигмі – через партнерство професіоналів, сімей та суспільства» – так звучить ключова тема цьогорічної конференції. Як пояснила співорганізаторка конференції в Харкові, докторка філософії та психологічних наук Ганна Кукуруза, мова піде, перш за все, про те, чому раннє втручання (РВ) орієнтується на роботу з усією родиною, а не із дитиною окремо. 

Раннє втручання, нагадує Ганна, будучи системою допомоги дітям від 0 до 4 років із особливостями розвитку або з груп ризику, спрямоване на покращення не лише розвитку дитини, а й підвищення якості життя родини в цілому.  

«Немає родин, для яких поява дитини з особливостями розвитку не стала б викликом, – говорить Ганна Кукуруза. – Задача РВ, з одного боку, – максимально розвинути дитину, використати всі її сильні сторони; в багатьох випадках нам удається уникнути інвалідності або мінімізувати її прояви. З іншого боку, є особливості, які медицина і психологія сьогодні змінити не здатні. Тому фахівці разом з родиною шукають шляхи, як жити з цими особливостями маленької людини, прийняти і полюбити її такою, як вона є. Наша задача – допомогти родині не втратити якість життя, вбудовувати розвиваючі стратегії в щоденне життя, щоб воно не стало суцільним “заняттям” з дитиною” 

Серед спікерів будуть не лише науковці, але й матері та батьки, котрі поділяться власним досвідом життя з особливими дітьми та роботою в системі РВ. 

Вікторія Пирогова, співзасновниця батьківського клубу “Світанок”, говорить, що фахівці харківського Центру раннього втручання 18 років тому допомогли її родині прийняти особливості доньки та виростити її щасливою. “Завдяки нашій спільній роботі із спеціалістами ми усвідомили, що світ різноманітний, люди різні, і неврологічні та інтелектуальні особливості дитини, людини – частина цієї різноманітності“ – говорить Вікторія 

Зареєструватися на конференцію можна на сайті. За правилами EURLYAID, учасники з країн із низьким середнім рівнем прибутку (до яких належить і Україна) платять менше, ніж учасники з розвинених країн. Найменше платитимуть представники родин та студенти. 

Щоб розвивалося раннє втручання – має бути раннє виявлення, говорять спеціалісти. Тому на студентів – особлива ставка. 

“На відміну від багатьох західних країн, послуга раннього втручання в українській медичній, педагогічній або психологічній вищій освіті практично відсутня, – говорить керівниця методичного відділу харківського Інституту раннього втручання Анна Кравцова. – Ми прагнемо познайомити майбутніх медиків, педагогів, реабілітологів та психологів із принципами роботи РВ, адже доля багатьох родин залежить від того, чи зуміють лікарі та інші спеціалісти вчасно направити родину до фахівців РВ, чи буде ця послуга розвинутою і доступною”. 

Організаторки конференції зазначають, що в Україні не існує системи раннього втручання на державному рівні: поки що немає чітко визначеного протоколу, за яким лікар або інший фахівець, виявивши особливості розвитку дитини, має спрямувати родину до послуги раннього втручання; немає системи фінансування центрів РВ. 

comments powered by HyperComments