Світлична зустрілася зі співробітниками інституту НАН та передала їм нагороди

Четвер, 15 листопада 2018, 15:41
Голова ХОДА передала державну нагороду співробітниці Інституту радіофізики та електроніки.
Світлична зустрілася зі співробітниками інституту НАН та передала їм нагороди

Юлія Світлична відвідала наукову установу НАН України в Харкові, де мала нагоду ознайомитися з роботою інституту та поговорити з колективом. Зокрема, тоді ж голова ХОДА  вручила науковцям відзнаки облдержадміністрації. За її словами, Інститут радіофізики та електроніки є визнаним науковим центром, який  визначає рівень національних наукових здобутків.

«І мені дуже приємно, що один з 26 об'єктів Національного надбання знаходиться саме в цій науковій установі, - сказала Юлія Світлична, - а видатні науковці харківського інституту активно беруть участь у проектах та міжнародних програмах разом з НАТО, європейськими країнами та країнами Азії».

Під час бесіди з колективом Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України (ІРЕ) Світлична відзначила наукові досягнення та важливі роботи науковців. Вона також запевнила, що обласна влада готова підтримувати співробітників установи. Так само колектив може розраховувати на підтримку щодо набуття більшого обсягу національних замовлень.

Голова ХОДА підкреслила, що розуміє всі ті труднощі, з якими нині стикаються науковці. Тому влада на регіональному рівні також намагається стимулювати як наукову молодь, так і учених. Упроваджуються обласні стипендії, які з минулого року зросли в 2,5 рази, проводяться конкурси. За словами Світличної, праця науковців заслуговує на гідну оцінку, адже саме вони сприяють прогресу в державі.

Відзначаючи здобутки науковців ІРЕ, Юлія Світлична вручила кращим з кращих відзнаки обласної державної адміністрації. Вона також передала державну нагороду – Орден княгині Ольги III ступеня - старшому науковому співробітнику, завідувачу відділу біологічної фізики інституту Ганні Шестопаловій.

«За час незалежності України це перший візит у наш інститут на такому високому рівні, - відзначив директор ІРЕ, академік НАН України Петро Мележик. – В останні роки з приходом Юлії Олександрівни до керівництва областю регіон отримав досить сильний поштовх в інтенсивності свого розвитку. Ми постійно бачимо нові справи, які робляться, ті ініціативи, які виходять з області. І розуміння тієї праці, яку виконують науковці, для нас має дуже велике значення».

Наразі до складу Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України входять 22 відділи, які керівник установи називає «маленькими інститутами». У кожного – свій напрямок роботи, й усі мають досягнення. Спектр досліджень ІРЕ широкий: від вивчення фундаментальних проблем радіофізики та електроніки до втілення отриманих результатів в унікальні прилади та випуск їх малими серіями. Зокрема, тут розроблено та створено серію електровакуумних приладів, багато з яких упроваджені в серійне виробництво та застосовуються в різноманітних радіосистемах. Науковці ІРЕ розробили відомий у всьому світі радіотелескоп УТР-2, який працює в Радіоастрономічному інституті НАН України та входить до переліку об’єктів Національного надбання. У самому ІРЕ також є об’єкт Національного надбання - Кріомагнітний радіоспектроскопічний комплекс міліметрового діапазону довжини хвиль.

У харківському інституті започатковано розвиток нового наукового напрямку - квазіоптичної радіометрії. А також створено комплекс приладів, що не мають аналогів у світі, - для виміру фізичних параметрів речовини. Результати досліджень науковців стали основою для розробки унікальних методів і засобів заобрійної радіолокації та дистанційного зондування Землі з аерокосмічних носіїв.

В останні роки найважливішими науковими досягненнями є розвиток нових методів радіолокації та дистанційного зондування та створення на їх основі радіолокаційних систем. Такі прилади використовують не тільки для контролю охоронюваних територій, але й для знаходження замаскованих предметів на тілі людини, пошуку живих людей під завалами, знаходження підземних комунікацій та порожнин, контролю стану дорожнього покриття, моніторингу стану будівель тощо.

 

 

comments powered by HyperComments