Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров'я провів виїзне засідання у Харкові

Четвер, 15 листопада 2018, 16:31
Виїзне засідання відбулося 14 листопада у Харківській обласній клінічній лікарні.
Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров'я провів виїзне засідання у Харкові

На думку членів Комітету, проведення цього виїзного засідання є актуальним з огляду на можливість напрацювання за його результатами нових законодавчих ініціатив, спрямованих на поліпшення якості та доступності надання медичної допомоги громадянам країни, повідомляє прес-служба облради.

На порядку денному були питання щодо досвіду організації надання медичної допомоги онкохворим Харківської області, про результати змін у роботі КНП «Обласний центр онкології» за 2 роки, а також про роботу служби екстреної медичної допомоги Харківської області. У ході засідання перелік питань було доповнено: народні депутати погодились із актуальністю включення до плану фінансування сфери охорони здоров’я Харківщини коштів, які регіон спрямовує на лікування внутрішньо переміщених осіб; також на порядку денному було обговорення системи госпітальних округів на Харківщині.

У виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я взяла участь голова ХОДА Юлія Світлична.

«Для нас це дуже важливо, адже ми - як органи влади, так і представники охорони здоров’я, практики – маємо змогу напряму подискутувати та поставити питання нашим законотворцям. Маємо можливість законодавчої ініціативи, яка враховує специфіку Харківської області», - сказала голова ХОДА.

Вона наголосила, що налагодження ситуації у сфері охорони здоров'я є пріоритетним напрямком розвитку Харківської області.

«Цього року на 30 об’єктах медичної сфери проводимо реконструкції та ремонти. Це районні лікарні та обласні – в місті Харків. Проводиться робота з будівництва сільських амбулаторій. Буде збудовано 30 новеньких сільських амбулаторій. Особливу увагу приділяємо заходам щодо покращення умов лікування онкохворих. Було прийнято принципове рішення щодо будівництва нового онкологічного комплексу. Цього року вже завершуються передпроектні роботи, й ми одразу починатимемо будівництво», - повідомила Юлія Світлична.

Як зазначив директор онкологічного центру Денис Скорий, за останні три роки в Харківській області спостерігається приріст хворих щорічно по 500-600 людей. Прогноз по захворюваності на наступний рік становить 10 тис 600 осіб.

«Для того, щоб онкологічна допомога на Харківщині була конкурентною, області потрібен новий онкологічній центр. На сьогодні вже закінчуються передпроектні роботи. Його будівництво розпочнеться вже невдовзі. Проте діюча система лікування онкологічних хворих не стоїть на місці: за останні три роки у нинішньому приміщенні онкоцентру було відремонтовано 36 палат, відкрито нове відділення», – сказав Денис Скорий.

 

comments powered by HyperComments