Надто холодно: харків‘яни пікетували міськраду через холодні домівки

Юлія Гуш  |  П'ятниця, 16 листопада 2018, 12:34
Сьогодні в Харкові відбувся пікет з приводу відсутності опалення та гарячої води.
Надто холодно: харків‘яни пікетували міськраду через холодні домівки

Крім того, учасники акції були незадоволені якістю підготовки до опалювального сезону. Всі цs претензії вони висловили поблизу міськради, де зібралося близько 25-30 чоловік. До них ще на початку акції вийшов заступник міського голови Андрій Руденко, який заявив, що щойно було запущене тепло в 23 будинках. За його словами, на даний момент тривають роботи з ліквідації дефектів та розривів на трубопроводах. Тому відключення тепла на короткий проміжок часу є нормальним процесом.

«Якщо раніше це не дивувало, то зараз на це почали звертати увагу, – підкреслив заступник мера, – всі ці дефекти, які наявні на сьогоднішній день, ліквідуються, фіксуються і в подальшому будуть закладені ППР – планові попереджувальні ремонти».

Зокрема, Руденко зазначив, що без тепла залишається 30 будинків, а без гарячої води – десь 150-200. Проблему він вбачає в зношеності мережі, яка тягнеться ще з 90-х років. Також заступник мера дорікає на борги фізичних осіб, які, за його словами, вже сягнули 2 мільярдів.  

«Ми вирішили, що питання провалу початку опалювального сезону в Харкові потрібно вияснити у міської ради, – розповів Дмитро Булах, представник «Харківського антикорупційного центру», – коли, на їх думку, будуть підключені всі будинки. Ми плануємо запитати, коли будуть підключені будинки по всім адресам, плануємо задати питання про те, чи буде створена стратегія розвитку теплопостачання Харкова. Ми бачимо, що проблеми системні. Буде зроблена цільова міська програма по модернізації мереж теплопостачання. І буде створена тимчасова депутатська комісія з приводу розгляду цієї критичної ситуації, яка відбулася цього року».

Згодом активісти, як і планувалося, зайшли до приміщення міської ради на прийом до Руденка. Там вони повідомили, що направили офіційного листа губернатору зі скаргою про зрив опалювального сезону. Там були зібрані підписи 40 адресатів, яким довелося потерпати від холоду в домівках

comments powered by HyperComments