В Харкові запалили свічки в пам‘ять про жертв ДТП
Захід пройшов в межах всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху. В ньому взяли участь представники громадських організацій, співробітники патрульної поліції, студенти та просто небайдужі мешканці міста. Такою акцією організатори мали намір звернути увагу на проблеми з дотриманням правил дорожнього руху та ті трагічні наслідки, до яких приводить нехтування ними.
Зокрема, знайшлося місце і статистиці. Представники Нацполіції розповіли, що за поточний рік в Україні сталося близько 120 тисяч ДТП, в яких загинули 2,5 тисячі чоловік. А за часи української незалежності внаслідок аварій на дорогах загинули 140 тисяч людей. Ще мільйон отримали травми, а для 500 тисяч осіб справа закінчилась інвалідністю.
Під час акції представники «Червоного хреста» провели майстер-клас з надання першої допомоги, де продемонстрували свої навички на манекенах. Вони переконані, що саме наявність відповідних знань може врятувати людське життя.
«Дуже важливо мати навички по наданню першої допомоги, – наголосив Костянтин Мельник, інструктор з першої долікарської допомоги ХОО «Червоного хреста», – адже завдяки ним людина може не допустити значних помилок. Якщо вона не знає, як надавати першу допомогу, то може більше нашкодити. А під час ДТП це дуже важливо. Адже люди зазвичай спершу намагаються витягнути потерпілого з авто. Але в більшості ситуацій це призводить до погіршення вже наявних травм».
Представники поліції в свою чергу нагадали присутнім про ті ризики, які тягне за собою водіння в нетверезому стані. Вони запропонували всім охочим надягнути «алкокуляри», які імітують стан сп‘яніння, та спробувати пройтися по лінії. Як виявилось, ця задача була дуже непростою.
Євген Ведмедеря, старший інспектор з особливих доручень відділу зв‘язків з громадськістю управління Патрульної поліції Харківської області, зазначив, що саме нехтування правилами дорожнього руху дуже часто приводить до жертв.
«Як показує статистика, основна причина ДТП – це перевищення швидкості, – розповів він, – якщо ми подивимося на правила дорожнього руху, там буде прописано, що водій повинен обирати безпечну швидкість. Наприклад, для міста – це 50 км/год. Але якщо враховувати дорожні умови, освітлення та інші фактори, то не завжди ця швидкість буде безпечною. Інколи і 10 км/год – це забагато. Тому ми зібралися, щоб нагадати всім-всім, що ПДД слід дотримуватися. Щоб дорога стала більш безпечною».
Пам‘ять людей, які загинули внаслідок дорожніх аварій, вшанували хвилиною мовчання. Учасники акції також пройшлися траурною ходою із запаленими лампадками.