Жахи голоду проти щасливих колгоспників: в Харкові стартували виставка про Голодомор

Четвер, 22 листопада 2018, 18:19
В Харківському художньому музеї пройшло відкриття виставки, присвяченої одній з найстрашніших сторінок української історії
Жахи голоду проти щасливих колгоспників: в Харкові стартували виставка про Голодомор

Основу експозиції складають сучасні плакати харківських художників, членів Міжнародної асоціації дизайнерів-графіків «4-й блок». Їх автори втілили своє бачення Голодомору 1932-1933 років як страшної трагедії мільйонів українців. Також вони розкрили нелюдяне обличчя тоталітарної совєтської системи, яка і організувала цей штучний голод.

За словами організаторів виставки, різноманіття у висвітлення теми Голодомору свідчить про осмислення художниками теми штучного голоду, від якого, так чи інакше, постраждала кожна українська родинна. Зокрема, на них можна побачити як християнську, так і совєтську символіку. А тема геноциду розкривається через цитування сумнозвісних постанов тогочасного уряду щодо проведення колективізації, яка, на словах, мала привести країну до процвітання.  

Представлені на виставці плакати і по смислу, і по змісту контрастують з картинами, які були написані в ті пекельні роки. Щасливі колгоспники, прекрасні селянки – тодішнє мистецтво добре працювало на інтереси держави, викривляючи дійсність та створюючи міфи для наступних поколінь.

comments powered by HyperComments