KharkivMusicFest розширює кордони: Світлична привітала учасників марафону класичної музики (ФОТО)

Неділя, 24 березня 2019, 13:48
У Харкові стартував традиційний марафон KharkivMusicFest-2019, який триватиме 16 діб.
KharkivMusicFest розширює кордони: Світлична привітала учасників марафону класичної музики (ФОТО)

Цього року фестиваль складається з 4-х концертів у відновленій великій залі Харківської філармонії, органній залі та ХНАТОБі, а також 8 спецпроектів.

На урочистому відкритті KharkivMusicFest-2019 Фестивальний оркестр, до складу якого увійшли 45 солістів-музикантів з 6 країн, виконав інструментальну музику Моцарта – саме цьому композитору присвячений цьогорічний фестиваль.

«KharkivMusicFest відбувається на Харківщині третій рік поспіль. І це вже стало доброю традицією - коли Харківщина розквітає весною під ноти класичної музики, - відзначила під час відкриття фестивалю голова ХОДА Юлія Світлична. - Я впевнена, що, об’єднання зусиль відомих харків’ян – музикантів, тих, хто любить музику -  надає нам можливість розвивати культуру й мистецтво в області. Цього року KharkivMusicFest розширює кордони. Надзвичайно приємно, коли класична музика заповнює не тільки обласний центр, а й звучить по районах та містах Харківської області».

Керівник області подякувала організаторам фестивалю та побажала яскравих вражень та гарних емоцій всім учасникам та слухачам KharkivMusicFest. Вона також запевнила, що обласна влада продовжить підтримувати проект.

«Kharkiv music fest відрізняється від багатьох фестивалів не тільки в Україні, але й у Європі, тим, що це фестиваль для кожної людини, - сказав засновник та арт-директор фестивалю Станіслав Христенко. - Це не тільки фестиваль музикантів, це фестиваль дітей з музичних шкіл, які грають тут, перехожих на вулицях та в переходах метро, це фестиваль бізнесменів, фестиваль для шанувальників спорту. Кожен може знайти для себе щось цікаве. Цей фестиваль – не тільки концерт у цій залі, але це 8 проектів, серед яких просвітницькі. Тому що ми будуємо майбутнього слухача, будуємо культурне майбутнє країни».

KharkivMusicFest-2019 включає в себе чотири різножанрових концерти за участі всесвітньо відомих музикантів, а також низку подій: лекції, майстер-класи, флешмоби,  вуличні піаніно, дитячий музичний табір тощо. Новинкою цьогорічного фестивалю стане серія оперних флешмобів: уривки з опер Моцарта зазвучать у громадському транспорті та на інших найнесподіваніших локаціях. Пов’язані з фестивалем активності відбуватимуться на 20 різноманітних майданчиках.

Серед заходів фесту:

- дитячий музичний табір Amadeus Camp, в рамках якого під час весняних канікул діти на тиждень зможуть зануритися у вивчення різних музичних творів, відвідати заходи фестивалю, поспілкуватися з музикантами та ознайомитися з базовими навичками гри на музичних інструментах і основами музичної грамоти;

- фестивальний лекторій — серія безкоштовних лекцій, присвячених центральному композитору KharkivMusicFest-2019 Вольфгангу Амадею Моцарту;

- проект ART PIANO – 10 розфарбованих піаніно стоятимуть на різноманітних локаціях у Харкові, до участі у виступах запрошуватимуть бажаючих різного віку.

Також у рамках KharkivMusicFest вперше в Україні відбудеться форум для провідних гравців української музичної індустрії.

 

comments powered by HyperComments