Готель Kharkiv Palace 5 * і Міжнародний аеропорт «Харків» Ярославського приймають форум з розвитку авіагалузі

Четвер, 28 березня 2019, 19:16
Сьогодні в Харкові зібралися директори українських аеропортів, щоб обговорити шляхи розвитку наземної інфраструктури вітчизняної авіації.
Готель Kharkiv Palace 5 * і Міжнародний аеропорт «Харків» Ярославського приймають форум з розвитку авіагалузі

Про це повідомили в Асоціації «Аеропорти України» цивільної авіації (ААУГА).

У конгрес-центрі luxury-готелю Kharkiv Palace 5 *, який належить Ярославському, за підтримки команди побудованого і керованого бізнесменом Міжнародного аеропорту «Харків» відбулося засідання економіко-правового комітету ААУГА.

Захід присвятили обговоренню і виробленню стратегічних рішень, що впливають на розвиток і розширення аеропортової інфраструктури України. Зокрема, говорили про правовому полі авіаперевезень і гармонізації законодавства з країнами ЄС, регулювання розміру аеропортових зборів, режим використання земель, що перебувають у власності аеропортів.

Серед прибулих в Kharkiv Palace 5 * гостей - керівництво ААУГА, представники Державіаслужби та Міністерства інфраструктури України, ДП «Украерорух», аеропортів Києва, Одеси, Дніпра, Запоріжжя, Вінниці, Кривого Рогу, Полтави, Херсона та ін.

В. о. першого заступника голови Державіаслужби України Сергій Коршук сказав: «Це дуже корисна подія, коли і бізнес, і чиновники мають можливість поспілкуватися відверто, обговорити ті питання, які на сьогоднішній день існують».

Голова ААУГА Петро Липовенко підкреслив: «Ми вдячні за можливість провести засідання в таких комфортних шикарних умовах. Аналізуємо стан галузі і обговорюємо стратегічні питання».

Генеральний директор Міжнародного аеропорту «Харків» Володимир Васильченко розповів про досвід розвитку мережі рейсів і залучення авіаперевізників, а також прокоментував захід ААУГА: «Ми сьогодні обговорюємо питання подальшого розвитку галузі. Ринок диктує нові ціни - прихід лоукостерів (низькобюджетних перевізників). І треба це враховувати в стратегії ».

 Власник і президент Групи DCH, інвестор будівництва харківського аеропорту і готелю Kharkiv Palace 5 * Олександр Ярославський приїхав привітати учасників форуму: «Я дуже радий, що все відгукнулися на нашу пропозицію. Зібралася вся еліта авіаційного бізнесу. Поділяться ідеями, думками і планами. І я сподіваюся, що всі вийдуть після цього спілкування з якимись новими проектами. Тому що аеропорти українські, все працює для України. І це наше основне завдання - зробити так, щоб громадянам України, гостям нашої країни було комфортно».

Після завершення офіційної частини гості заходу відвідали Міжнародний аеропорт «Харків» і функціонує на його базі Центр підготовки пілотів «Ротор».

Міжнародний аеропорт «Харків» в його нинішньому вигляді з'явився в Харкові як один з об'єктів інфраструктури Євро-2012. Проект був реалізований у форматі приватно-державного партнерства, будівництво нового аеровокзального комплексу з 2 терміналів і реставрацію історичної будівлі старого терміналу профінансував Олександр Ярославський, виділивши на ці цілі $ 107 млн. Загальний обсяг інвестицій Ярославського в підготовку міста до Євро-2012 перевищив $ 300 млн, а в розвиток Харківського регіону - $ 1 млрд.

Будівельні роботи в харківському аеропорту, а потім і управління ним здійснюється Групою DCH. У 2018 р послугами Міжнародного аеропорту «Харків» скористалися близько 1 млн мандрівників, були відкриті 12 нових регулярних рейсів. У 2019 планується збільшити пасажиропотік на 25% .Александр Ярославський також заявив про готовність інвестувати приблизно $ 70 млн грн. в будівництво термінального комплексу аеропорту в Дніпрі. На прохання мера міста він профінансував залучення авторитетних європейських експертів для оцінки варіантів реалізації проекту. На початку березня фахівці Airport Consulting Vienna заявили, що найбільш привабливим сценарієм є розвиток існуючого аеропорту Дніпра: в цьому випадку інвестиції в 2 рази менше ($ 200 млн проти $ 400 млн), а термін виконання робіт в 2,5 рази коротше (2 роки замість 5 років) в порівнянні з освоєнням майданчиків greenfield - в чистому полі.

comments powered by HyperComments