Харківщина має потужні та динамічні відносини з Євросоюзом – Світлична

Вівторок, 9 квітня 2019, 12:30
За словами голови ХОДА Юлії Світличної, експорт харківських підприємств до країн ЄС зріс на 30%.
Харківщина має потужні та динамічні відносини з Євросоюзом – Світлична

Про співпрацю Харківської області з Європейським Союзом керівник області, голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі та голова Українського представництва Європейського інвестиційного банку Жан-Ерік де Загон розповіли в межах спільного брифінгу перед початком форуму Kharkiv SME day.

«Ми маємо дуже потужні та динамічні відносини з Представництвом Європейського Союзу в Україні – як у питаннях зовнішньої торгівлі, так і щодо реалізації програм гуманітарного та економічного спрямування, - відзначила голова ХОДА Юлія Світлична. -  У 2018 році мали плюс 30% експорту харківських підприємств до країн ЄС та маємо чіткий план подальшої співпраці».

Керівник області подякувала Хюгу Мінгареллі за результативну співпрацю та велику увагу, яку він та Представництво ЄС приділяють Харківщині.

«Ми дійсно маємо гарні приклади співпраці з ЄБРР та ЄІБ щодо запровадження великих проектів у Харкові. Це будівництво станцій метрополітену, оновлення парку електротранспорту в місті Харків. Це й відновлення медичних закладів, багато проектів у сфері освіти, енергетиці та сільському господарстві. А сьогоднішній захід буде спрямований на те, щоб презентувати європейські можливості для малого та середнього бізнесу Харківщини. Для активізації діяльності, пошуку нових ідей, збільшення кількості робочих місць, зростання обсягів експорту товарів з Харківської області та залучення інвестицій», - сказала Юлія Світлична.

Голова Представництва ЄС в Україні наголосив, що Європейський Союз впроваджує на Харківщині низку програм, головною метою яких є поліпшення умов життя жителів регіону.

«Ми знаємо про те, що губернатор докладає величезних зусиль для того, щоб розвивати регіон і, зокрема, малий та середній бізнес, - сказав Хюг Мінгареллі. - Ми сьогодні раді спілкуватися з представниками малого та середнього бізнесу, організацій громадянського суспільства, освіти й науки - для того, щоб гарантувати переваги та можливості для всього населення регіону».

Голова Українського представництва Європейського інвестиційного банку відзначив: «У Харківському регіоні ми бачимо справжній розвиток – як у медичній сфері, так і в транспорті та сфері освіти. Робиться багато для того, щоб інфраструктура та умови життя поліпшувалися. І все це робиться зараз завдяки зусиллям як місцевої влади, так і банку». Він повідомив, що на розвиток малого та середнього підприємництва в нашій країні ЄІБ уже спрямував понад 1,5 млрд євро та планує продовжити фінансування проектів підтримки підприємництва.

«Такі заходи, як сьогоднішній, слугують для того, щоб зрозуміти, як ми можемо поліпшити нашу співпрацю, обговорити наші можливості та подальші шляхи», - сказав Жан-Ерік де Загон.

Форум Kharkiv SME day відбувається в готелі Kharkiv Palace. Під час заходу будуть представлені європейські програми та механізми підтримки підприємництва. Комерційні банки України, а також представники Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку представлять фінансові інструменти для малого й середнього бізнесу в Україні. Також запланована дискусія з представниками ОСББ щодо впровадження енергоефективних проектів, програм фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує.

 

comments powered by HyperComments