Театр ляльок знає кожен харків'янин - незалежно від того, скільки йому років – Світлична

Середа, 10 квітня 2019, 17:14
Про це Юлія Світлична розповіла в межах своєї зустрічі з колективом Харківського театру ляльок.
Театр ляльок знає кожен харків'янин - незалежно від того, скільки йому років – Світлична

Голова ХОДА області обговорила актуальні питання його розвитку театру з його акторами й адміністрацією.

«Театр ляльок знає кожен харків'янин - незалежно від того, скільки йому років. Дорослі ходили сюди разом зі своїми батьками, а зараз приходять самі на дорослі вистави та приводять на дитячі своїх дітей, щоб занурити їх у світ казки. Будь-який театр повинен бути цікавим, затребуваним і конкурентним на своєму ринку. І я можу стверджувати, що ви дуже цікаві та конкурентні. Я сподіваюся, що в цій залі завжди будуть аншлаги та тільки позитивні емоції», - сказала Юлія Світлична.

За її словами, на Харківщині приділяють велику увагу розвитку гуманітарної сфери, в тому числі культури та мистецтва. Зокрема, ляльковому театру минулого року було надане фінансування з обласного бюджету на ремонт фасаду та придбання обладнання для відеоспостереження.

«Ми знаємо, чим живе культура в Харкові, які є проблеми, і, звичайно, ми усвідомлюємо, що роботи ще багато. Безумовно, повага - це важливо, ремонти в будівлях - теж, але для кожного з нас стимулом є зарплата, саме тому в кінці 2018 року ми прийняли рішення виділити додаткове фінансування всіх обласних академічних театрів і забезпечити 30- процентні надбавки до зарплат. Я вважаю, що це питання справедливості, й ця справедливість нарешті перемогла», - підкреслила голова ХОДА.

Директор Харківського державного академічного театру ляльок ім. В.А. Афанасьєва Володимир Решетняк зазначив, що в установі не раз бували керівники області, але, як правило, відвідували спектаклі та вручали дипломи. «А реальний діловий візит у нас перший раз за довгий час, і ми дуже вдячні вам за те, що ви відгукнулися, нас почули, бо ми були одними з тих, хто просив доплати за статус академічного. При низьких зарплатах утримати кваліфікованих фахівців було складно», - сказав Володимир Решетняк.

Серед питань, які порушували співробітники театру на зустрічі з головою ХОДА, - розширення штатного розкладу, яке вкрай необхідно для того, щоб утримати в колективі молодих акторів. Юлія Світлична зазначила, що можливість вирішення цього питання, як і інших звернень, що стосуються фінансування театру, розглянуть при підготовці рішень наступної сесії обласної ради.

На завершення зустрічі керівник області вручила співробітникам театру відзнаки облдержадміністрації.

comments powered by HyperComments