У місті з’явився пам’ятник визнаному харківському вченому

П'ятниця, 19 квітня 2019, 14:03
У Харкові відбулося відкриття пам’ятника Миколі Бокаріусу.
У місті з’явився пам’ятник визнаному харківському вченому

Монумент можна побачити неподалікм Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз, який був заснований цим видатним вченим та має його ім'я. Як розповіла голова ХОДА Юлія Світлична, це історична подія для Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз вона переконана, що встановлення пам’ятника – це не просто данина великому вченому, це шана та повага до вчителя, до професіонала.  

«Ми знаємо, що це нелегка професія, і не кожен обере такий важкий та відповідальний шлях. Професіонали НДІ судових експертиз імені Бокаріуса роблять велику справу. Адже до вас звертаються всі – і цивільні, й військові, і правоохоронні, й громадські, та державні органи. Бажаю наснаги, бажання працювати, впевненості, професіоналізму, точності, виваженості та державності в прийнятті ваших рішень».

В церемонії відкриття взяли нащадки Миколи Бокаріуса: онук Сергій Бокаріус та правнук Микола Бокаріус, які прибули з США.  

«Величезне спасибі вам за пам'ять, за те, що це відбувається у Харкові, у рідному місті. Я, на жаль, не харків'янин, але дух Харкова завжди був у нашій родині, - сказав Сергій Бокаріус. - Я був тут 5 років тому й бачу, які величезні зміни відбулися в інституті. Величезне спасибі вам за те, що ви робили, робите та будете робити. За те, що в такий важкий час для країни ви знайшли сили, кошти та час, щоб займатися пам'яттю ваших великих городян».

Директор НДІ судових експертиз ім. Засл. проф. M.С. Бокаріуса Олександр Клюєв наголосив, що колектив інституту пишається тим, що установа має ім’я професора Бокаріуса, якого знають не тільки в Україні, але й далеко за її межами.

«Я вдячний усім, хто допомагає нашому інституту, щоб ми і надалі могли прославляти ті здобутки, які були закладені під час створення нашого інституту професором Миколою Сергійовичем Бокаріусом», - сказав Олександр Клюєв.
Значущість постаті Миколи Бокаріуса для розвитку судово-експертної діяльності та криміналістики відзначила також заступник Міністра юстиції України Світлана Глущенко, назвавши його людиною, «яка своєю самовідданою працею, своєю наполегливістю, своєю працездатністю зробила надзвичайно великий внесок у розвиток судово-експертної діяльності, криміналістики, у розвиток того, аби на сьогодні принцип верховенства права був не просто декларативним, а був реальним».

Довідка. Микола Бокаріус – один із засновників Харківської експертної школи, творцями якої були М.М. Бокаріус, В.П. Колмаков, Л.Ю. Ароцкер, Г.Л. Грановський, З.М. Соколовський та багато інших відомих науковців та практиків у галузі судової експертизи та криміналістики. Створена науково-дослідна школа стала базою для подальших наукових досліджень, що мають велике теоретичне та практичне значення й сьогодні. Микола Бокаріус став першим завідувачем кабінету науково-судової експертизи в Харкові, який розпочав роботу восени 1923 року. З ініціативи Бокаріуса кабінет у 1925 році було реорганізовано в Інститут науково-судової експертизи, і Микола Сергійович став його незмінним керівником. Після смерті вченого (з 1931 по 1946 рік) інститут очолював його син – Микола Миколайович Бокаріус.

 

comments powered by HyperComments