На Харківщині за добу силами рятувальників ліквідована 21 пожежа на відкритих просторах

Субота, 15 червня 2019, 11:33
У Харківській області трапилась 21 пожежа, пов’язана з горінням сухостою, хвойної підстилки, очерету та сміття. Сумарна площа горіння склала близько 1 га.
На Харківщині за добу силами рятувальників ліквідована 21 пожежа на відкритих просторах

Найбільші з цих пожеж трапились на Чугуївщині. Біля с. Тернова горіла хвойна підстилка у Скрипаївському лісництві на площі 400 кв.м. Силами караулу 50-ї Державної пожежно-рятувальної частини та протипожежного формування лісників за 2 години вдалось її приборкати і не допустити перекидання вогню на верхні яруси дерев.

У с. Василів Хутір загорілось стихійне сміттєзвалище. До прибуття перших рятувальних підрозділів вогонь розповсюдився на площу 150 кв.м. До ліквідації пожежі були залучені 2 оперативні відділення на автоцистернах 50-ї пожежної частини ДСНС, та пожежна і пристосована для цілей пожежогасіння техніка двох комунальних підприємств Чугуєва. Спільними зусиллями їм вдалось припинити розповсюдження вогню по площі о 17:15. Та ще до 00:55 тривали роботи щодо проливання тліючого сміття та його рекультивації.

Причиною пожеж в екосистемах традиційно є занесення відкритого джерела вогню та людська недбалість.

Зважаючи на попередження УкрГідрометцентру про те, що 14-17 червня по всій території України переважатиме надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів та на відкритих територіях, не провокуйте пожежі у природних екосистемах! Адже частіше за все, пожежі у природних екосистемах виникають в результаті людської недбалості та неуважності. Масштабні загоряння можуть мати негативні наслідки як для навколишнього середовища, так і для людей: спричинити пожежі житлових будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісових насаджень.

Пам’ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі. Будьте пильними та у разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номером Служби порятунку «101».

comments powered by HyperComments