На Харківщині майже 300 переселенцям було надане житло

Завдяки Українському фонду соціальних інвестицій для ВПО було облаштовано 16 квартир та 99 кімнати в шести гуртожитках. Загалом, покращити свої житлові умови змогли майже 300 переселенців. Зокрема, в межах проекту фонду було відновлено шість будинків, відремонтовано чотири школи, два дитячі садки та Вовчанський спеціальний будинок-інтернат. Фінансується він урядом Німеччини через KfW.
«Нам довіряють і доручають реалізовувати ті програми, які є дійсно актуальними саме для України, – розповів директор Східного регіонального представництва Українського фонду соціальних інвестицій Сергій Кадигроб, – бо ми приходимо саме в ті міста, саме в ті громади, де дійсно потрібно здійснити інвестиції в соціальну сферу, в соціальний розвиток. І після цього починається життя, починається новий імпульс для людей, які отримують там житло».
«Станом на сьогодні в Харківській області офіційно зареєстровано більше 129 тисяч внутрішньо переміщених осіб, – зазначив директор Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної адміністрації Юрій Шпарага, – а в 2014 році ця цифра сягала 218-250 тисяч».
За його словами, житло отримали в 282 особи. Це були малозахищені верстви населення, які не змогли придбати собі житло та не змогли якось адаптуватись без сторонньої допомоги. В свою чергу секретарка Красноградської міської ради Катерина Єніна розповіла, що в 2014 році її місто стало епіцентром руху ВПО. Потік людей був великим – близько 400 осіб прийняв Красноград того року. Була потреба у вирішенні житлового питання для переселенців, чого місто не було в силах зробити.
Зокрема, в межах проекту був облаштований будинок на 12 квартир. Там є все необхідне для 12 родин переселенців. Третина з них – діти. Неподалік будинку є школа та дитячий садок.