Напади та замінування: В Харкові розповіли про підсумки виборів

Вівторок, 23 липня 2019, 09:40
Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА повідомляли про мінування, напад на спостерігачку, голосування без паспорта.
Напади та замінування: В Харкові розповіли про підсумки виборів

Виборча доба на Харківщині була досить напруженою — ОПОРА фіксувала можливі порушення виборчого законодавства як виборцями, так і членами дільничних комісій, повідомляє прес-служба ОПОРИ.

На виборчій дільниці 631 440 виник конфлікт між членкинею комісії і спостерігачкою  ОПОРИ, яка зробила зауваження через велику кількість контрольних листів в приміщенні ДВК. Після суперечки і повторного зауваження зайві контрольні листи були знищені.

Під час процесу голосування ОПОРА фіксувала знищення виборчого бюлетеню на виборчій дільниці № 631552 у Харкові на вул. Франтішка Крала, 49 — виборець розірвала його, бо неправильно зрозуміла члена ДВК, який сказав їй зіпсувати бюлетень, якщо вона не хоче віддавати свій голос.

Також ОПОРА виявила на дільницях № 630 495 і № 630437 спроби проголосувати без пред’явлення паспорту, але після зауважень від спостерігачів ОПОРИ члени ДВК зупиняли видачу виборчої документації. На дільниці  №631466 чоловік намагався проголосувати за свою матір за довіреністю, у чому йому відмовили члени комісії і спостерігачі.

В середині дня на «гарячу лінію» поліції в Харківській області прийшло повідомлення закладену вибухівку на 14 виборчих дільницях Харкова. Правоохоронці за дві години перевірили будівлі виборчих дільниць, хід голосування не зупиняли, вибухівку не знайшли.

Спостерігачка ОПОРИ на дільниці №631666 зафіксувала факт винесення виборчої документацію до виборця, який самостійно не міг потрапити на дільницю через те, що його візок не проходив в двері, і написала заяву до Національної поліції, після чого комісія прийняла рішення про її видалення. Після цього ДВК спочатку прийняла рішення про видалення спостерігачки, але згодом все ж допустила її назад. ОПОРА подала до поліції заяву про перешкоджання роботі спостерігача.

«Недостатня кваліфікація членів виборчих комісій іноді призводить до вчинення ними незаконних. В цьому випадку ДВК, не знаючи процедур, йшла на вчинення кримінального злочину», — прокоментував Микола Зінченко.

Всі дільниці в регіоні закрились вчасно, почали вечірні засідання і підрахунок голосів — на цьому етапі серйозних порушень не було. Але пізніше вночі спостерігачі ОПОРИ фіксували порушення на ОВК Харківської області  — там члени дільничних комісій масово виправляли протоколи, які окружні комісії відправили на уточнення. В одному з таких випадків член комісії 631589 напав на спостерігачку ОПОРИ і вдарив її. ОПОРА викликала поліцію на ОВК і написала заяву про вчинення злочину, передбаченого частиною 2  статті 157 ККУ.

В приміщенні ОВК №176 члени дільничної виборчої комісії переписували протокол, після того, як комісію відправили на уточнення.  Спостерігач ОПОРИ зафіксував порушення та викликав поліцію. Голова комісії зробила зауваження комісії та відправила її назад на дільницю. Аналогічні ситуації фіксували у ОВК 177, 179 та 181.

 «Окремі ДВК, маючи бажання пошвидше позбутися виборчої документації, нехтують процедурою підрахунку голосів, роблять це в незаконний спосіб. Досить часто подібні дії призводять до неточності даних в протоколах про підрахунок голосів і комісії відправляють на уточнення. Після цього окремі ДВК свідомо йдуть на злочин, а саме підробляють протоколи не на засіданні ДВК. Наші спостерігачі, фіксуючи подібні дії, завжди звертаються до представників Національної поліції», — наголосив Микола Зінченко.

comments powered by HyperComments