Харківщина серед лідерів за готовністю до навчального року - МОН

Вівторок, 20 серпня 2019, 10:37
У Харківській області перші класи забезпечені за стандартами «Нової української школи» майже повністю.
Харківщина серед лідерів за готовністю до навчального року - МОН

Це стало відомо з презентації серпневої конференції 2019 МОЗ, секція «НУШ: результати першого року, підготовка до нового»

За даними, озвученими під час конференції Міністеркою освіти і науки Лілією Гріневич, Харківська область входить до дев’яти регіонів, які майже на 100% забезпечили перші класи за стандартами «Нової української школи».

У переліку регіонів, які мають найкращі показники за підготовкою до нового навчального року з «НУШ», також Волинська, Житомирська, Закарпатська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Тернопільська області та місто Київ. 

Найгірше підготувалися два регіони — Миколаївська (на 34%) і Херсонська (26%) області. 

 

До речі, на Харківщині у три рази збільшилась кількість шкіл з інклюзивним навчанням. У Департаменті науки і освіти ХОДА нагадали, що інклюзивне навчання на Харківщині запроваджують з 2016 року. За цей час кількість шкіл, де створена можливість навчатися для дітей з особливими освітніми потребами, збільшилась у 22 рази, а кількість таких учнів зросла в 14 разів.

«У закладах дошкільної освіти кількість функціонуючих інклюзивних груп збільшилась у 23 рази, в них дітей - у 33 рази, - розповіли у департаменті. - Інклюзивною освітою охоплений 571 учень у 400 класах 198 закладів загальної середньої освіти, функціонує 1 спеціальний клас. У 65 інклюзивних групах 46 закладів дошкільної освіти навчаються 114 дітей».

Створені та працюють 29 інклюзивно-ресурсних центрів. З метою забезпечення якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти Харківської області створено 24 ресурсні кімнати і 25 медіатек.

comments powered by HyperComments