На Харківщині будуть відстоювати створення не менше семи укрупнених районів

Неділя, 25 серпня 2019, 09:36
У Будинку рад відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки пропозицій щодо об’єднання (укрупнення) районів Харківської області.
На Харківщині будуть відстоювати створення не менше семи укрупнених районів

Участь у заході взяли перший заступник голови обласної ради Віктор Коваленко, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов, фахівці Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, представники Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, депутати обласної ради, науковці та керівники ОТГ, поввідомляє прес-служба облради.

Розглядаючи питання моделювання укрупнення районів у Харківській області Віктор Коваленко підкреслив, «основні критерії, що лягли у розробку системи, яку ми намагаємося створити – це доступність жителів до послуг, що надаються органами державної влади та місцевого самоврядування. Щоб укрупнені райони поєднували у собі всю необхідну інфраструктуру та могли забезпечити своїм громадам сталий, збалансований соціально-економічний та культурний розвиток».

За словами виконавчого директора Асоціації органів місцевого самоврядування, під час підготовки пропозицій щодо проекту моделювання об'єднання районів Харківської області, використовуючи наукові методи досліджень, було здійснено аналіз стану соціально-економічної активності існуючих 27 районів та 7 міст обласного значення. Він також зазначив, що значна увага приділялась географічному розміщенню районів та шляхам сполучення між населеними пунктами, враховувались й історичні, економічні, екологічні, географічні, логістичні, демографічні, культурні традиції та інші особливості регіону.

«Але надані пропозиції щодо дев’яти укрупнених районів у Харківській області не були підтримані київськими експертами. У результаті додаткових консультацій та враховуючи дотримання головної мети – створення найефективнішої моделі укрупнення, щоб за рахунок об’єднання ми зробили громади ще більш спроможними, робочою групою було підготовлено пропозиції щодо утвореня семи укрупнених районів в області», – говорить Микола Тітов.

На його думку отриманні дані не можна ігнорувати, бо критерії, які були покладанні робочою групою в розрахунки абсолютно об’єктивні та розроблені відповідно до європейської практики утворення муніципальних одиниць субрегіонального рівня. Зокрема, при моделюванні об’єднання Харківщини у сім районів враховувались:

Площа – 4,5 тис кв км (від 3,6 до 5,3);

Населення – 145 тис (від 120 до 175, крім Харківського району);

Щільність населення – 33 особи на 1 кв км (не враховуючи крім Харківський район);

Кількість населених пунктів – 250 (від 180 до 290). А також враховуючи їх доступність до нових районних центрів, а саме до 85% – на відстані до 60 км і лише 15% – на відстані більше 60 км;

Фінансова забезпеченість – зведений бюджет у 2018 році склав 1,9 млрд грн (крім Харківського району), в тому числі 13 тис грн на одну особу;

Кількість ОТГ – 6.

«Не брати до уваги науково-обґрунтовані висновки робочої групи зовсім не вірний підхід. Як результат, невиважені рішення можуть призвести не до розвитку регіонів, а до дискримінації ідеї та конкретних позитивних результатів, які були вже досягнуті під час децентралізації», – зазначив перший заступник голови обласної ради.

До того ж, присутніх обурив той факт, що в Івано-Франківській області при населенні 1,4 млн осіб та площі 13,9 кв км пропонують утворити 5 укрупнених районів. А у Харківській області за планом київських експертів – 4 райони при населенні 2,7 млн осіб та площі 31,4 кв км.

Представник від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Юрій Коток зауважив, що пропозиції Міністерства щодо укрупнення районів – це лише проєкт, який розробляється та буде спільно обговореним з областями.

«Зараз ми чекаємо на пропозиції всіх областей України, щоб системно проаналізувати та подати проєкт до Кабінету Міністрів України. Робота триватиме до завершення 2019 року», – сказав Юрій Коток. 

Тож, за результатами засідання робочої групи, враховуючи географічні особливості, щільність населення, перспективи формування бюджетів та інші чинники було прийнято рішення продовжувати відстоювати створення семи укрупнених районів у Харківській області.

«Це наша спільна принципова пропозиція, які ми разом з науковцями, експертами, громадськістю та депутатським корпусом будемо підтримувати і відстоювати задля ефективного соціально-економічного розвитку Харківщини», – на завершення акцентував Микола Тітов.

comments powered by HyperComments