Ректори в аеропорту розкопали реліквію Агропорта (ФОТО)

Неділя, 13 жовтня 2019, 09:12
Сезон Агропортів завершено, настає епоха інноваційних парків.
Ректори в аеропорту розкопали реліквію Агропорта (ФОТО)

Агропорт підписав меморандум, що об’єднав аграрну науку та освіту навколо нової стратегії і представив історичний артефакт, який стане символом на найближчі 10 років, протягом яких захід трансформується у мережу інноваційних парків.

Триденна робота Агропорту в Харкові почалася і завершилася підписанням меморандумів. Перший був направлений на співпрацю у новому форматі з стратегічним партнером, компанією DCH. Другий залучив до проанонсованих інноваційних парків провідні сільськогосподарські вищі навчальні та наукові заклади країни: Харківську державну зооветеринарну академію, Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва та Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії» імені О.Н. Соколовського. Меморандум, який підписали генеральний менеджер Агропорту Дмитро Титаренко і керівники установ, направлений на об'єднання навколо нової ідеї регіональної освіти та науки, а також розвитку інноваційної інфраструктури в Харківській області. Це не тільки дозволить реалізувати у новостворених парках наукову складову, а також може дати можливість тисячам студентам зі Сходу України працевлаштуватися і реалізувати свої сміливі ідеї, що до розвитку сільського господарства країни.

Другою символічною подією стала презентація нового символу Агропорту. Ще до відкриття заходу на території біля терміналу Харківського аеропорту, було створено експозицію, з купою органічного перегною. Там було заховано історичний артефакт, який налічує понад 120 років, і є символом розвитку сільського господарства країни в цілому. Під оплески присутніх ректори разом взяли в руки вили і граблі і розпочали шукати захований скарб. Ним виявився старовинний плуг, який врятував кілька поколінь кількох харківських родин.

Взагалі, ще у язичницькі часи слов’яни вірили, що усі землеробські знаряддя праці були послані нашому народу з небес. Тож в обрядових піснях плуг називають або золотим, або срібним. Презентований на Агропорті плуг, хоч і не з благородного металу, але має цінність не меншу. Його у 1899 році купив на ярмарку у Коломаці хлібороб Мусій Абрамович Грінько. За кілька років у країні розпочалася колективізація, і родина вимушена була ховати плуг у перегній, щоб не конфіскували, і щоб було чим обробляти вночі клаптик землі. Бо інакше родина загинула від голоду. Незабаром прийшло нове випробування – Голодомор. І знов захований плуг став у нагоді. У селі Кисівка через трагедію Голодомору з 1800 мешканців вижили лише 400. Серед них донька Мусія і кілька сусідів. Та виживати було все складніше. І Галина Мусіївна, закопавши плуг у перегній подалася до Харкова, працювала на заводі. Повернутися в рідні краї їй довелося вже на початку війни. Вже одружена, з дитиною на руках, вона оселилася в рідній хаті, відкопала плуг – рятувальник, і знов ночами орала, впрягши корову, і так вижила. 

«Зараз нащадки діда Мусія живуть у різних країнах. Але всі вони знають сімейну легенду, і в жодного з них не було навіть думки здати плуг на металолом. Артефакт ми вирішили передати до музею Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка, і дуже радіємо, що саме це історичне знаряддя стане символом для оновленого Агропорту. Бо він об’єднує три важливі поняття: «Земля-Родина-Життя», -  зазначив правнук землероба Олександр Цилюрик.

Відразу після презентації символу генеральний менеджера Агропорт Україна Дмитро Титаренко повідомив, що старт інноваційного парку вже не за горами. 

Першою активністю оновленого Агропорту стане чемпіонат з спортивної оранки на території майбутнього парку. В 2015 змагання вже проводили у тестовому форматі на Агропорті в Харкові в рамках Всесвітнього року ґрунтів ФАО ООН. Але тепер подібні заходи стануть традиційними, бо українська спортивна оранка має усі шанси стати прикладом для усього світу. Про що свідчить лист від Європейської Федерації оранки, генеральний секретар якої Март Баккер обіцяє допомогу у організаційних питаннях і заснуванні. 

«Наступний етап перемовин що до входження України до Європейської асоціації оранки відбудеться в Гановері, на виставці Agritechnica  з 10 по 16 листопада. Де країну представлятиме німецький офіс Агропорту», - повідомив Дмитро Титаренко.

Тож, як пожартували присутні на закритті Агропорту Харків 2019, потрібно терміново розпочинати тренування не у спортивних залах, а на ланах за кермом тракторів з плугами. 

Довідкова інформація:

АГРОПОРТ – (http://agroport.ua/) - щорічний масштабний захід з підтримки фермерства та сільгоспвиробників України і Східної Європи. Проходить з 2015 року за участю Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в рамках Всесвітнього дня продовольства. З 2016 АГРОПОРТ об'єднав фермерів всієї України і проводиться в форматі Захід-Схід. Форум є комплексним і складається з виставки техніки і технологій для фермерства, інвестиційної конференції та серії семінарів, круглих столів та зустрічей бізнесу. З моменту заснування проходить на майданчиках Міжнародних аеропортів. З 2018 року АГРОПОРТ проходить в трьох містах та охоплює інтереси індивідуально західних, південних та східних агровиробників. З 2020 року Агропорт почне трансформацію у мережу інноваційних  технопарків з пілотним проектом у Харкові.  

Agritechnica - провідна міжнародна виставка сільськогосподарської техніки та обладнання, яка проходить кожні два роки в Ганновері. Її коріння походить з виставки  DLG, яка була проведена вперше в 1887 році і стала в 1985 році окремим шоу, яке вперше було проведено у Франкфурті і перейшло в 1995 році в Ганновер, в найбільший в світі виставковий центр.

Чемпіонати зі спортивної оранки в своєму сучасному вигляді включають в себе змагання між учасниками, які, кожен на своїй ділянці, прагнуть створити орну борозну, відповідно зводу правил оранки національного або міжнародного рівня. Оранка в форматі змагань була вперше проведена в Ірландії в 1931 році, між графством Уексфорд і графством Кілдер. З тих пір багато чого, звичайно, змінилося: кінна оранка поступилася тракторної, a ідея змагань поширилася на сусідні країни. Був створений ряд уніфікованих правил і організацій міжнародного рівня, а Всесвітній чемпіонат по оранці тривалістю 3 дні перетворився в одне з найбільших outdoor заходів в світі з комерційними виставками і презентаціями, які об’єднують стейкхолдерів і зацікавлені сторони зі сфери сільського господарства, машинобудування, освіти, соціальних організацій, медіа на єдиній платформі, що створює умови для побудови діалогу між учасниками ринку. Європейська Федерація оранки включає до свого складу 13 країн (Бельгія, Чехія, Данія, Англія, Естонія, Франція, Німеччина, Нідерланди, Ірландія, Північна Ірландія, Росія, Швеція, Швейцарія).

Продовольча і сільськогосподарська Організація ООН (FAO) є міжурядовою і спеціалізованою установою ООН, до складу якої входять 194 держави-члена, два асоційованих члена і одна організація-член – Європейський союз. Штаб-квартира FAO знаходиться в Римі (Італія), а представництва організації розташовані більш ніж у 130 країнах. Організація сприяє встановленню партнерських відносин між урядами, бізнес-об’єднаннями, громадянським суспільством і приватним сектором в сфері продовольчої безпеки і розвитку сільського господарства.

comments powered by HyperComments