Харківщина є другим регіоном за об’ємом фінансування первинної медичної допомоги

Юлія Гуш  |  Середа, 16 жовтня 2019, 17:36
Протягом дев’яти місяців поточного року заклади, які уклали контракти, отримали більше 867 мільйонів гривень за надання своїх послуг
Харківщина є другим регіоном за об’ємом фінансування первинної медичної допомоги

16 жовтня Національна служба здоров’я України розпочала в Харкові роботу Північного міжрегіонального департаменту. В його обов’язки входить опікування роботою аптечних та медичних закладів, які уклали чи тільки планують укласти договори з НСЗУ. Робота Департаменту поширюється на Харківську, Полтавську, Сумську та Чернігівську області.

За словами заступниці директора північного департаменту НСЗУ Вікторії Мілютіної, Харківщина є другим регіоном за об’ємом фінансування НСЗУ закладів первинної медичної допомоги. Протягом дев’яти місяців поточного року медзаклади, які уклали контракти, отримали більше 867 мільйонів гривень за надання послуг майже ніж 2 мільйонам пацієнтам. Також регіон став третім по виплатам за програмою реімбурсації  вартості лікарських засобів – на це пішло понад 34 мільйона гривень.  

Також Мілютіна висловила своє ставлення до Програми медичних гарантій: «Для мене це прагматична боротьба за якісні медичні послуги. Я знаю систему охорони здоров’я зсередини. Я працювала санітаркою в туберкульозному санаторії коли вчилася в університеті, довго працювала медсестрею в обласній дитячій лікарні, пройшла шлях від лікаря-ординатора до керівника сучасного діагностичного центру. Я знаю болі нашої системи. 5 років тому я зіткнулася з тим, як система працює в кризовому стані. Особливо військова медицина не була готова до тих викликів. Вона і зараз на них дуже повільно реагує».  

За її словами, на даній посаді вона планує налагодити обмін досвідом та ділитися найкращими практиками. Мілютіна зазначила, що з 2020 року нові правила чекають і пацієнтів, і самі медзаклади. Вона додала, що департамент сприятиме тому, щоб всі заклади Північного регіону були автоматизованими та комп’ютеризованими, а також мали можливість укласти договір з НСЗУ  та отримувати кошти за надані послуги.  

Нагадаємо, що з 2020 року  в Україні буде реалізуватися Програма медичних гарантій, яка дозволить українцям безкош11товно отримувати медичні послуги. На її реалізацію вже було направлено 72,08 мільярдів гривень.  

 

comments powered by HyperComments