Громади Харківщині підписали низку меморандумів із Фондом енергоефективності

Понеділок, 9 грудня 2019, 16:58
Понад десять громад Харківщини у рамках презентації програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» підписали Меморандуми про співпрацю з державною установою «Фонд енергоефективності», які передбачають об’єднання зусиль у напрямку енергомодернізації будинків, де створено ОСББ.
Громади Харківщині підписали низку меморандумів із Фондом енергоефективності

Сторони-підписанти Меморандуму взяли зобов’язання впроваджувати на Харківщині інструменти стимулювання енергозбереження та підтримки заходів, спрямованих на підвищення рівня енергетичної ефективності будівель, повідомили у прес-службі облради.

Основними формами співпраці, які передбачає Меморандум, є:

проведення спільних нарад та круглих столів, навчання, семінарів, інших форм публічного обговорення та висвітлення актуальних питань;

надання методичних рекомендацій представникам ОСББ, об’єднаних територіальних громад, органів місцевого самоврядування, районних та міських державних адміністрацій та ін.

Вітаючи підписантів, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов підкреслив, що відтепер 14 громад регіону, серед яких Лозівська, Первомайська, Балаклійська, Красноградська міські ради та місто Харків отримали ще більше можливостей скористатися інструментами стимулювання енергозбереження у громадах.

«Підписавши Меморандуми райони заручились потужною підтримкою для проведення заходів, спрямованих на підвищення рівня енергетичної ефективності будівель у своїх громадах, – наголошує Сергій Чернов. –  Спільна діяльність сторін сприятиме економії споживання енергетичних ресурсів та витрат на комунальні послуги ОСББ, поліпшенню зовнішнього вигляду будівель, продовженню терміну їх експлуатації, підвищенню рівня комфорту та умов проживання у будинках, а також збільшенню їх вартості».

Довідково: Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» реалізується ДУ «Фонд енергоефективності». «Енергодім» – це програма часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках.

Програма передбачає часткове відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний». Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.

Очікуваний середній рівень економії споживання енергетичних ресурсів за сукупністю всіх проектів, що фінансуються в рамках Програми принаймні 20 %. Участь в програмі можуть брати ОСББ.

comments powered by HyperComments