Харківські лікарні готові до боротьби з коронавірусом - мерія

Неділя, 9 лютого 2020, 12:21
Лікувальні установи міста Харкова повністю підготовлені до роботи у випадку виявлення хворих на гостру респіраторну хворобу, викликану коронавірусом 2019-nCoV.
Харківські лікарні готові до боротьби з коронавірусом - мерія

Про це 7 лютого після всеукраїнської селекторної наради, присвяченої цьому питанню, повідомила заступник директора Департаменту охорони здоров'я Олена Головіна, передає прес-служба міськради.

«Ні в Україні, ні в Харкові таких хворих поки немає. Проте, наші лікарні готові до зустрічі з коронавірусом, який дуже нагадує вірус атипової пневмонії, що з'явився у 2003 році. Нинішній коронавірус викликає такі ж симптоми і характеризується високим показником смертності. Але у нас завжди напоготові комплексний план заходів на випадок появи таких інфекцій. Ми просто оновили всі завдання, попрацювали з лікувальними установами», - зазначила Олена Головіна.

За її словами, зараз ні специфічного лікування, ні вакцини проти нового коронавірусу у світі немає. Тому всіх хворих лікуватимуть за протоколом, схожим на лікування атипової пневмонії, із застосуванням антибіотиків, противірусних препаратів і гормонотерапії.

Як повідомили під час селекторної наради, у загальноукраїнському плані з протидії поширенню коронавірусу передбачені заходи, спрямовані на контроль у пунктах в'їзду в країну - аеропортах, залізничних вокзалах, автомобільних пунктах пропуску. Потенційних хворих за допомогою дистанційної термометрії виявлятимуть бригади медиків. У підозрілих випадках носіїв інфекції доправлятимуть до лікувального закладу, де і встановлять різновид вірусу. Тести для виявлення коронавірусу будуть передані у регіони найближчим часом.

comments powered by HyperComments