Що потрібно Первомайській ЦРЛ для лікування тут пацієнтів з COVID-19

П'ятниця, 3 квітня 2020, 15:31
Лікарня увійшла до списку 17 медичних закладів області, які першими прийматимуть пацієнтів з підозрою на COVID-19 у разі сплеску захворюваності.
Що потрібно Первомайській ЦРЛ для лікування тут пацієнтів з COVID-19

3 квітня голова ХОДА відвідав лікарню в рамках робочої поїздки до Первомайського району. Він поспілкувався з персоналом закладу, щоб отримати повну інформацію про забезпеченість та потреби лікарні.

«Ми сьогодні передали засоби індивідуального захисту, які вкрай необхідні нашим лікарям. Це перше. По-друге, це підтримка. Ми зараз знаходимося в одній команді. Лікарі попереду. Це по суті воїни, які ідуть попереду в боротьбі з цими негараздами. І саме від лікарів зараз багато чого залежить - і здоров’я, і життя наших громадян. Тому ми як влада, від свого боку, робимо все можливе, щоб вони були забезпечені усім необхідним для цієї боротьби», - підкреслив Олексій Кучер.

Первомайська ЦРЛ розрахована на 125 ліжок. У разі поширення в районі коронавірусної хвороби 116 з них готові виділити для таких пацієнтів. На даний час лікарня має 5 діючих апаратів ШВЛ, один з них - дитячий. Крім того, три апарати наразі ремонтують, вони повинні бути готові до роботи за 1-2 тижні.

За словами головного лікаря Первомайської ЦРЛ Івана Панаріна, найголовніша потреба зараз – засоби захисту для персоналу.

«Та інформація, яку ми маємо про зараження 32 медиків в одній з областей України, на жаль, говорить про те, що ми цього не уникнемо. Тому думаємо про те, що жити будемо тут, на карантині», - розповів головний лікар.

Для цього вже зараз у закладі вирішують питання з харчуванням персоналу та облаштовують місце для відпочинку у фізіотерапевтичному відділенні, яке зараз не працює.

«Ми готові працювати в цих умовах, виконати свій обов'язок, ніхто не написав заяву про звільнення. Але люди в очікуванні пояснення: як бути в ситуації, коли ми увійшли в реформу, але не зможемо заробляти гроші в умовах карантину? Нам хочеться зберегти колектив. У нас маленьке місто, всі нас знають, і ми відповідальні за те, що тут буде відбуватися. Але водночас ми хочемо розуміти, що наші співробітники будуть захищені», - поділився керівник закладу з головою ХОДА.

Олексій Кучер запевнив, що питання забезпечення медиків, у тому числі зарплатою, вирішується на державному рівні.

«У цій нетиповій ситуації знаходиться вся Україна. З одного боку, ставиться завдання - не приймати хворих, у яких немає гострих станів. З іншого, всі розуміють, що виплачувати зарплату лікарям теж треба. Тому це питання вирішується. Ми обговорювали його з прем’єр-міністром. Найближчим часом буде прийняте рішення, як вийти з цієї ситуації. Але я вас запевняю, що лікарі не залишаться без заробітної платні. А ті, хто зараз займається підготовкою до прийняття хворих, хто буде їх лікувати, отримають підвищення зарплати», - підкреслив голова ХОДА.

comments powered by HyperComments