У політичні ігри навколо соцгарантій для лікарів загратися не дамо — Світлична

Вікторія Христич  |  Четвер, 7 травня 2020, 13:44
Народний депутат від 179-го мажоритарного округу Юлія Світлична увійшла до складу групи парламентаріїв, які зажадали від спікера скликати позачергове засідання ВР 7 травня, щоб прийняти закони щодо підтримки медиків.
У політичні ігри навколо соцгарантій для лікарів загратися не дамо — Світлична

Спікер ВР Дмитро Розумков відкрив засідання парламенту, який зібрався, щоб прийняти закони щодо підтримки українських медиків. На цьому наполягали 156 народних депутатів, які представляють фракції "Європейська солідарність", ВО "Батьківщина", "Голос", "Опозиційна платформа — За життя", депутатські групи "За майбутнє" і "Довіра". До них також приєдналися чотири парламентаря від президентської партії "Слуга народу",

На порядку денному — законопроекти №3376 і №3380 про соціальний захист медиків. За словами народного депутата Юлії Світличної, страхові та соціальні гарантії для лікарів є вкрай важливим питанням в ситуації пандемії вірусу COVID-19, яке виключає будь-які політичні спекуляції.

«У політичні ігри навколо цього питання загратися не дамо. Впевнена, сьогодні все буде прийнято», — заявила народний депутат.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Дмитро Разумков скликав позачергове засідання парламенту 7 травня на прохання опозиції на 14.00. Як повідомили в апараті ВР, планується розглянути два питання:
- проект закону № 3380 про підвищення здатності системи охорони здоров'я протидіяти поширенню коронавирусной хвороби COVID-19.
- проект закону № 3376 "Про захист населення від інфекційних хвороб" (щодо визначення розмірів обов'язкового державного страхування працівників державних і комунальних закладів охорони здоров'я, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб).

Перший з них передбачає виплату медпрацівнику страховки в 200 тис. грн у разі захворювання, а в разі смерті — виплата складе 1,5 млн грн. Друга ініціатива стосується тест-систем і третя - виплати надбавок до заробітних плат медпрацівникам, залученим до протиепідемічних заходів.

У фракції "Слуга народу" планували скликати наступне позачергове засідання Верховної Ради на 12 травня. На ньому планується у другому читанні розглянути так званий "антіколомойській законопроект" про банки.

comments powered by HyperComments