Харків’янка поскаржилася Зеленському на кронування дерев в Харкові

П'ятниця, 26 червня 2020, 16:36
Харків став незручним ні для автомобілістів, ні для пішоходів, а лише задовольняє потреби певного кола комерційно зацікавлених осіб
Харків’янка поскаржилася Зеленському на кронування дерев в Харкові

Про це в петиції, опублікованій на сайті президента України, заявила її авторка Дарина Давидова, передає Depo.Харків.

 "Міські дерева - єдиний фактор, що забезпечує екологічну безпеку міста, знижує пилове, шумове, хімічне та бактеріальне забруднення міста, підтримує сприятливий мікроклімат, зволожує повітря і захищає від палючого сонця. Кронування дерево під самий корінь - це не кронування, а вирубка", - написала вона.

Давидова зазначила, що за роки незалежності в Харкові не з’явилося жодного повноцінно озелененого скверу. "Місто стало незручним ні для автомобілістів, ні для пішоходів, а лише задовольняє потреби певного кола комерційно зацікавлених осіб, - сказано в петиції. - Нові висаджені дерева або не приживаються, або висаджуються необґрунтовано коштовні "декоративні" дерева, які не забезпечують екологічну безпеку міста".

Зараз під петицією зібрано 42 з необхідних 25 тис. голосів. До кінця збору залишилося 92 дні.

Нагадаємо, перед сесією Харківської міської ради 24 червня під мерією відбувся пікет активістів, які вимагали зупинити безглузде знищення рослин у місті.

Збір підписів під вимогами "проводити косіння, а також обрізання гілок дерев вибірково на підставі експертних оцінок науковців:

1) заборонити бездумне скошування під корінь всього без розбору – скошувати під корінь тільки амброзію та інші алергенні високі рослини (лобода, циклохена).

2) усі інші корисні лучні і степові рослини косити на висоту 10-15 сантиметрів після утворення насіння, щоби дати їм можливість успішно розмножуватися;

3) не скошувати дерева, кущі та квіти, посаджені мешканцями будинків;

4) якщо є реальна потреба, різати до 30% крони дерева»

comments powered by HyperComments