З початку дії Програми медгарантій у повному обсязі НСЗУ виплатила спеціалізованим лікарням Харківщини понад 1 мільярда гривень

Середа, 1 липня 2020, 12:17
Із загального бюджету за надання спеціалізованої медичної допомоги 133-ом закладам Харківської області Національна служба здоров’я України виплатила близько 818,1 млн грн; за надання екстреної медичної допомоги виплачено більше 109,1 млн грн.
З початку дії Програми медгарантій у повному обсязі НСЗУ виплатила спеціалізованим лікарням Харківщини понад 1 мільярда гривень

За надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього медичні заклади Харківщини отримали від НСЗУ майже 94 млн грн.

Директорка міжрегіонального Північного департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна:

“У межах уваги Північного міжрегіонального департаменту перебувають 367 закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану, екстрену допомогу та медичну допомогу при COVID-19 у 4-ох областях – Харківській, Полтавській, Сумській та Чернігівській. Сума контрактів з НСЗУ цих закладів на рік – понад 7,5 млрд грн. З початку впровадження Програми медичних гарантій (з 1 квітня 2020 року) 295 закладів отримали виплати на загальну суму понад 2,5 млрд грн.

Серед цих чотирьох областей лідер за сумою, виплаченою НСЗУ у рамках Програми медичних гарантій, за квітень-червень – Харківщина (четверта по Україні).

Харків посідає третє місце серед міст України за розміром виплат за квітень-червень – понад 736,7 млн грн надійшло на рахунки 94 спеціалізованих медичних закладів.

Крім того, Харківська область третя в країні за кількістю законтрактованих спеціалізованих закладів: 133 лікарні регіону мають контракт з НСЗУ”.

Загалом по Україні з початку впровадження Програми медичних гарантій НСЗУ виплатила 2117-ти медичним закладам вторинного рівня понад 16 млрд грн. У ТОП-3 за сумою виплат у період з квітня по червень увійшли: Київ – 122 медичні заклади отримали 1,46 млрд грн, Дніпропетровщина – 175 закладів отримали понад 1,36 млрд грн та Львівщина – 103 медичні заклади отримали понад 1 млрд грн.

Із загальної суми виплат за надання спеціалізованої медичної допомоги 1641 заклад країни отримав понад 12,9 мільярдів гривень, за надання екстреної медичної допомоги 25 закладів країни отримали понад 1,5 мільярдів гривень.

У зв’язку з пандемією COVID-19 програма медичних гарантій була розширена на 4 додаткові пакети – з надання допомоги пацієнтам з підозрою або захворюванням на COVID-19. За надання такої допомоги 1 047 закладів отримали від НСЗУ понад 1 млрд 600 млн грн.

Зокрема:

усі 25 центрів екстреної медичної допомоги отримали виплати за квітень та травень;

237 закладів, які надають стаціонарну допомогу, отримали виплати за квітень, 159 з них вже отримали виплати також і за травень;

768 закладів, в яких працюють мобільні бригади, отримали виплати за квітень, 365 з них вже отримали виплати за травень;

97 закладів, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у квітні, але не входили в перелік лікарень, визначених для госпіталізації, повністю отримали виплати за квітень.

Загалом, за квітень-травень в медзакладах, які були визначені для лікування COVID-19, отримали стаціонарну медичну допомогу 11 146 пацієнтів з коронавірусною інфекцією. З них – 1 971 пацієнт отримав медичну допомогу в умовах інтенсивної терапії.

Усі ці послуги для пацієнта, що госпіталізований до лікарні з діагнозом СOVID-19, або з підозрою на нього, є безоплатними.

comments powered by HyperComments