У межах кінофестивалю Kharkiv MeetDocs уперше відбудеться конкурс документальних фільмів

Середа, 8 липня 2020, 11:15
Кінофестиваль Kharkiv MeetDocs у 2020 році проходитиме вже вчетверте. Цього разу у змішаному онлайн- і офлайн-форматі.
У межах кінофестивалю Kharkiv MeetDocs уперше відбудеться конкурс документальних фільмів

Онлайн-частина фестивалю відбудеться з 26 до 29 жовтня за підтримки Українського культурного фонду. В її межах уперше за історію фестивалю буде проведено конкурс неігрових повнометражних фільмів, вироблених в Україні й у копродукції.

«Чому оргкомітет фестивалю вирішив провести саме національний конкурс? Тривалий час на сході України не існувало великого кінофестивалю, який би фокусувався на проблематиці й повсякденному житті регіону, представляв його на кінематографічній мапі каїни. Місцевим кіномитцям бракує можливостей для професійного зростання, майданчиків для просування своїх робіт, контактів із колегами з інших областей України та Європи. Хоча відповідний запит, як із боку професійної спільноти, так і ширшого глядацького загалу, існує. З’явившись 2017 року в Харкові, фестиваль Kharkiv MeetDocs, серед завдань якого — стати голосом культурної ідентичності Східної України та познайомити аудиторію з роботами місцевих режисерів, за 3 роки став найбільшою подією такого типу в регіоні», — розповідає директорка кінофестивалю Kharkiv MeetDocs Євгенія Крігсхайм.

До відбіркової комісії увійшли: Євгенія Крігсхайм — директорка і засновниця Kharkiv MeetDocs, Алекс Малишенко — кіножурналіст і співзасновник некомерційного кіноклубу Polotno, що пропагує українське кіно, Віктор Глонь — відбірник і програмний координатор Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» і Фестивалю американського кіно «Незалежність», продюсер і режисер Фелікс Крігсхайм (Німеччина) та Анастасія Пугач —  голова департаменту з комунікацій кінофестивалю Kharkiv MeetDocs.

Найкращий фільм Національного конкурсу обиратиме професійне журі, що складатиметься з провідних кінематографістів України та Європи. Крім того, на сайті буде доступне голосування для глядачів.

В онлайн-форматі відбудеться конкурс незалежного короткометражного кіно «Бардак». У межах конкурсу демонструватимуть кінострічки, зняті без державного фінансування протягом останніх 4 років і хронометражем до 30 хвилин. Програмним директором і засновником «Бардака» є кінокритик Антон Фролов.

Подача на конкурс стартувала 6 липня та триватиме до 20 вересня. Усі покази відбудуться на сайті фестивалю http://meetdocsfestival.com і будуть безкоштовними.

Подати фільм можна тут: https://filmfreeway.com/KharkivMeetDocs

Удруге кінофестиваль проведе конкурс дитячого соціального відео. До участі будуть допущені відеоролики тривалістю до 3 хвилин від дітей і підлітків від 8 до 16 років.

Офлайн-частина проходитиме з 29 до 31 жовтня за підтримки Федеративного міністерства закордонних справ Німеччини (з оглядом на актуальну епідеміологічну ситуацію). Фестиваль відбудеться у Харкові й охоплюватиме позаконкурсні покази ігрових і документальних фільмів, майстер-класи та вже традиційний пітчинг документальних кінопроєктів.

comments powered by HyperComments