Харків’ян запрошують на лекцію про мінімалізм у поезії

Понеділок, 3 серпня 2020, 10:17
Лекція етнографа, фольклориста та літературознавця відбудеться 5 серпня о 17:00 у галереї «Мистецтво Слобожанщини».
Харків’ян запрошують на лекцію про мінімалізм у поезії

«Коли і де виникли мінімалістичні форми поезії? Які є їх різновиди і навіть жанри? Що змушує поетів уникати багатослівʼя і чи завжди це художньо виправдано? Що таке «моновірш», «пиріжок», «російське хоку»? На ці та інші загальноісторичні та теоретичні питання намагатиметься дати відповідь лектор, перш ніж перейде до аналізу українських та російських поетичних мініатюр Сергія Черняєва (1970-2002), вбитого у віці 32 років поета та інтелектуала, майстра вишуканих «хоку» і «танка», якому у 2020-му виповнилося б 50 років», - розповідають організатори.

Під час лекції відбудеться презентація щойно виданої книги: Сергей Черняев. Золы узоры. Медитативная лирика/пер.с укр. М.Красикова. Харьков: Эксклюзив, 2020.

Увага! Через карантинні обмеження кількість відвідувачів заходу не повинна перевищувати 15 осіб. Вхід - за попереднім записом за телефоном: (057) 705-15-50 та через електронні ресурси галереї: e-mail: oblgallerymc@gmail.com; Facebook: Мистецтво Слобожанщини; Instagram. 

Довідка. Михайло Михайлович Красиков – поет, етнограф, фольклорист, літературознавець, культуролог, мистецтвознавець. Автор понад 800 наукових, науково-популярних та літературних публікацій. Упорядник бл. 50 книг. Кандидат філологічних наук, професор кафедри українознавства, культурології та історії науки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», директор Етнографічного музею «Слобожанські скарби» ім. Г. Хоткевича НТУ «ХПІ» та галереї «Art KhPI», директор Харківського відділення Українського етнологічного центру Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАН України, член Національної спілки письменників України, Національної спілки художників України, Міжнародної асоціації мистецтвознавців та низки інших наукових товариств та асоціацій, почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців, голова Ради Неформального товариства друзів Зінаїди Серебрякової, член Консультативної ради з охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму ХОДА.

comments powered by HyperComments