Ігор Черняк відкрив завісу над «кооперативними» схемами Кернеса

Субота, 12 вересня 2020, 17:16
Кандидат у мери Харкова Ігор Черняк розповів, наскільки глибокий рівень корупції у міськраді.
Ігор Черняк відкрив завісу над «кооперативними» схемами Кернеса

Правник Харківського антикорупційного центру Ігор Черняк, котрий іде на місцеві вибори від «Блоку Світличної «Разом!», в якості депутата міськради протягом п'яти років намагався послідовно опонувати чинній владі. Тим проектам та ідеям, які реалізуються в місті. Адже чимало з існуючих пріоритетів міського голови Геннадія Кернеса вважає не тільки неправильними, а й злочинними, повідомляє «Вечіній Харків».
 
«За цей час я сформував досить чітке і цілісне бачення того, що не так на сьогоднішній день, як це можна виправити, і як повинен працювати весь міський механізм, – розповідає Ігор Черняк. – По суті, ми були перші в Харкові, хто почав вигравати у Кернеса в судах. Причому, не один або два рази, а системно, і що найголовніше – наші судові історії приносили місту результат. Наприклад, так звана «кооперативна схема» виділення землі. Кажучи простими словами – це дерибан в законі. Міська земля довгий час не продавалася, не виставлялася на аукціони, а просто-напросто дарувалася величезними шматками. «Ціна питання» – чотири мільярди гривень. І це тільки за офіційними оцінками прокуратури. Тобто, міська влада по суті подарувала «хорошим людям» землі на 4 мільярди. За ці гроші можна було б побудувати в місті, наприклад, 40 нових шкіл. До речі, сьогодні одним з підсудних у кримінальній справі по «кооперативній схемі» є Михайло Добкін. Нам вдалося розкопати один цікавий епізод, який чомусь не потрапив в матеріали звинувачення. Коли Добкін був мером міста, він підписав рішення про передачу землі одному з кооперативів. А коли він став уже губернатором області, в цей кооператив увійшли члени його сім'ї, після чого на отриманій від міста безкоштовно ділянці в Лісопарку з'явився будинок, в якому в подальшому і почав проживати сам Михайло Маркович. Тобто ми бачимо, що в цій схемі брали участь перші особи міста і люди, які з ними пов'язані. І завдяки нашим позовами і активності, в тому числі, вдалося цю схему зупинити».

У справі по «кооперативним схемам» є багато епізодів, які наразі розглядає суд. У тому числі і епізод, де один з підсудних - Михайло Добкін.

«Але ось у чому вся «сіль»: директори департаментів, які відповідають за земельні питання і персонально ставили підписи під рішеннями – підсудні, Добкін – теж, а Геннадій Кернес, як секретар і сполучна ланка між ними, який теж підписував проекти рішень – пішов свідком, – розповів Ігор Черняк.

І зараз, за даними Черняка, чимало хто з цих глав департаментів залишилися на місцях і продовжують працювати в міськраді.

«Не можна працювати в одній команді з людьми, які фігурували в тих чи інших корупційних справах, – переконаний Ігор Черняк. – Нашу ж команду ми будемо формувати з тих людей, які не пов'язані з Кернесом або його оточенням, мають досвід і професійні навички для роботи. До речі, саме бажання сформувати якісну, досвідчену і професійну команду стало однією з причин об'єднання наших зусиль з командою Юлії Світличної».

comments powered by HyperComments