Вільний доступ харків’ян до сесій міськради: дебати по справі відбудуться 25 вересня

Вівторок, 15 вересня 2020, 14:37
Сьогодні під час судового засідання по справі щодо часткового скасування регламенту міської ради, який регулює доступ громадян на сесії, юристи міськради попросили долучити до матеріалів справи лист обласного управління МНС, але суд не задовольнив їх клопотання.
Вільний доступ харків’ян до сесій міськради: дебати по справі відбудуться 25 вересня

Про це повідомили у «Харківському антикорупційному центрі».

Юристи ХАЦ наголосили, що існуючий регламент міськради суттєво звужує права мешканців міста Харкова, а велика кількість суто технічних помилок, коли малось на увазі одне, а в регламенті написали щось інше унеможливлює його виконання.

«Виконати положення цього регламенту на практиці неможливо. Тому ми боремося щоб регламент вже нової Харківської міської ради відповідав Конституції і законам України. Щоб всі члени територіальної громади могли реалізувати свої законні права», - підкреслив юрист ХАЦ Ігор Черняк.

ХАЦ сподівається, що апеляційний суд підтвердить рішення першої інстанції. Тому що, на наш погляд, не може бути жодних обмежень щодо доступу громадян на сесії харківської міської ради.

«Є усталена практика. І навіть рішення Верховного суду, що це право не підлягає будь-якому обмеженню, а в нас Харківська міська рада вважає по-іншому. Що треба подавати заявки за 48 годин і вони будуть на свій розсуд вирішувати, хто їм подобається, а хто ні», - вважає юрист ХАЦ Володимир Рисенко.

Дебати по справі відбудуться 25 вересня о 10.30 у Другому апеляційному адміністративному суді Харкова (зала 2).

Нагадаємо, у лютому Харківський антикорупційний центр» отримав перемогу в окружному адмінсуді у справі щодо визнання окремих норм Регламенту Харківської міськради дискримінаційними по відношенню членів громади.

 

 

comments powered by HyperComments