Харківська ТЕЦ-5 призупинила виробництво електричної та теплової енергії через високу ціну газу

Середа, 4 травня 2022, 12:39
ПрАТ "Харківська ТЕЦ-5" на початку травня призупинила виробництво електричної та теплової енергії через високу ціну на газ.
Харківська ТЕЦ-5 призупинила виробництво електричної та теплової енергії через високу ціну газу

Про це повідомляється у пресрелізі компанії.

"Наприкінці квітня закінчилася дія положення про ПСО, згідно з яким для генерації ми отримували газ за пільговою ціною – по 7 тисяч гривень за тисячу кубометрів. Тепер же вартість комерційного газу для нас на рівні 28,6 тис. грн/тис. куб. м", – заявив голова правління ПрАТ "Харківська ТЕЦ-5" Олександр Мінкович, слова якого наведені у документі.

Як він пояснив, Харківська ТЕЦ-5 пропонувала різні варіанти вирішення цієї проблеми, зокрема встановлення економічно обґрунтованої ціни на додаткову послугу щодо забезпечення регулювання частоти та активної потужності в Об'єднаній енергосистемі (ОЕС) України, що дозволило б провідним виробникам електроенергії та тепла працювати, без накопичення збитків.

Також Мінкович висловив сподівання, що Міністерство енергетики, Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та НЕК "Укренерго" "зрештою прислухаються до генераційної спільноти та її пропозицій".

Водночас, як зазначили на підприємстві, в умовах воєнного стану Харківська ТЕЦ-5 є гуманітарним хабом для Слобожанщини.

"Теплоцентраль організує постачання гуманітарних вантажів з України та з-за кордону, і за допомогою волонтерів передає найнеобхідніші товари мешканцям краю. На сьогодні волонтерська мережа ТЕЦ-5 – близько півсотні людей, які під ворожим обстрілом доставляють продукти харків'янам. Щотижня майже 5 тонн вантажів спрямовує ТЕЦ-5 у гарячі точки регіону, загалом з початку війни це близько 60 тонн наданої допомоги", – йдеться в пресрелізі.

Харківська ТЕЦ-5 до свого припинення щодобово виробляла близько 4,5 млн кВт-год електроенергії для ОЕС України та близько 5 тис. Гкал теплової енергії для споживачів Харківщини.

comments powered by HyperComments